HTC odchudzi swoje smartfony dzięki technologii nanoformowania?

HTC odchudzi swoje smartfony dzięki technologii nanoformowania?
Jakub Płaza

14.06.2011 09:00, aktual.: 14.06.2011 11:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Większość producentów stara się, aby ich smartfony były jak najcieńsze. HTC ma jednak swoje zdanie na ten temat. Kolejne nowości nie różnią się gabarytami od poprzedników i odstają tym samym od wyjątkowo smukłej konkurencji. Dzisiejsze wieści wskazują na to, że sytuacja już wkrótce może ulec zmianie.

Odchudzanie nie jest proste. Dotyczy to nie tylko ludzi, ale również wszelkiego rodzaju maszyn – od samochodów po telefony komórkowe. Producent nie może wyrzucić zbędnych elementów, ale może miniaturyzować te obowiązkowe. Kiedy staje się to zbyt problematyczne, należy szukać innych rozwiązań. W tej skomplikowanej sytuacji z pomocą przychodzi tajwańska firma Chenming Mold Industrial.

CMI opracowało technologię zwaną nanoformowaniem (Nano Molding Technology). Polega ona na łączeniu ze sobą elementów plastikowych i metalowych – bez dodatkowych substancji czy elementów łączących. Aby tego dokonać, metal musi zostać odpowiednio wytrawiony. Następnie wylewa się na niego płynny plastik. Po zastygnięciu otrzymuje się wyjątkowo trwałe połączenie.

Na razie nie ma oficjalnego porozumienia o współpracy HTC z CMI. Wiemy jednak, że drugi z tajwańskich producentów ma zamiar stosować nanoformowanie przy produkcji smartfonów. Zapewnia przy tym, że technologia będzie gotowa już w lipcu tego roku.

Źródło: pocketnow

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)