HTC One i Galaxy S4 Google Edition jednak bez aktualizacji od Google'a?

HTC One i Galaxy S4 Google Edition jednak bez aktualizacji od Google'a?

HTC One i Galaxy S4 Google Edition
HTC One i Galaxy S4 Google Edition
Miron Nurski
27.06.2013 13:38, aktualizacja: 27.06.2013 15:38

Wczoraj w Stanach Zjednoczonych do przedsprzedaży trafiły specjalne edycje modeli HTC One oraz Galaxy S4, które pracują pod kontrolą czystej wersji systemu Android. Być może nie będą to urządzenia aż tak atrakcyjne, jak się wydaje.

Gdy zapowiedziano nowe warianty słuchawek, wiele osób uznało je za produkty idealne; popularny smartfon o wyśrubowanej specyfikacji i błyskawicznymi aktualizacjami systemu? Brzmi świetnie. Niestety, jest jedno "ale".

Redaktorzy serwisu AnandTech mieli okazję przyjrzeć się bliżej obu urządzeniom i zauważyli, że w obydwu jądro systemu zostało zmodyfikowane przez producentów. Oznacza to, że zanim oprogramowanie trafiło na pokład, zaliczyło przystanek u programistów Samsunga i HTC. Tak będzie w przypadku każdej kolejnej aktualizacji.

Oprogramowanie w Galaxy S4, HTC One i Nexusie 4 (fot. pocketnow.com)
Oprogramowanie w Galaxy S4, HTC One i Nexusie 4 (fot. pocketnow.com)

Przyczyną takiego stanu rzeczy są oczywiście sprzętowe dodatki producentów, takie jak przyciski pod ekranem, system Beats Audio w HTC One czy zestaw dodatkowych czujników w Galaxy S4. W tym ostatnim gradientowe tła znane z czystego Androida zostały wymienione na jednolitą czerń, co jest ukłonem w stronę ekranu typu AMOLED. To wszystko wymaga ingerencji w oprogramowanie, co będzie obowiązkiem producentów sprzętu.

Nie jest do końca jasne, jak będzie przebiegał proces aktualizacji tych smartfonów. Istnieje możliwość, że Google będzie udostępniał kod źródłowy kolejnych wydań Androida Samsungowi i HTC, żeby firmy zdążyły zaktualizować swoje produkty równocześnie z Nexusami. Niewykluczone, że wyszukiwarkowy gigant będzie wręcz tego wymagał.

[solr id="komorkomania-pl-170081" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/3489,ceo-htc-dajcie-nam-czas-a-wrocimy-do-gry" _mphoto="peter-chou-170081-253x16-3f65998.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3969[/block]

Jeśli natomiast oba koncerny dostaną w kwestii aktualizacji wolną rękę, to możemy się spodziewać nawet kilkutygodniowych opóźnień. To niestety zabiłoby największe atuty nowych produktów z linii Google Edition.

Oczywiście na razie jest to tylko gdybanie. Wszystko stanie się jasne dopiero wtedy, gdy smartfony doczekają się pierwszych aktualizacji. Wygląda jednak na to, że mimo wszystko może to trochę potrwać. Choć w tym wypadku to akurat lepiej.

Galaxy S4 i HTC One Google Edition
Galaxy S4 i HTC One Google Edition

Wysyłka nowych wariantów modeli HTC One i Galaxy S4 rozpocznie się bowiem dopiero 9 lipca. Tymczasem na oficjalnych grafikach promocyjnych obu smartfonów widnieje godzina 4:30. Nie od dziś wiadomo, że Google lubi w ten sposób oznaczać wersje swojego systemu, więc najwidoczniej urządzenia już po wyjęciu z pudełka będą pracować pod kontrolą Androida w wersji 4.3.

Źródło: AnandTechPocketNow

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)