HTC One jedynym tajwańskim flagowcem w tym roku

HTC One jedynym tajwańskim flagowcem w tym roku28.02.2013 08:30
HTC One (fot. wł)
HTC One (fot. wł)
Tomasz Hamryszak

W ubiegłym roku HTC nieco zdezorientowało posiadaczy, a także potencjalnych nabywców swojego flagowca. Model One X trafił na rynek w dwóch wersjach, a kilka miesięcy później, pod nazwą X+ pojawiła się jego udoskonalona edycja. Producent zapowiada, że taka sytuacja nie będzie już miała miejsca w tym roku.

Użytkownicy smartfonów HTC One X, którzy tuż po premierze zdecydowali się na wybór flagowca Tajwańczyków, mogą w pewnym stopniu czuć się nieco pokrzywdzeni. Otrzymali bowiem flagowy model, który z powodu słabej baterii został bardzo szybko zastąpiony przez HTC One X+ wyposażonego w nieco mocniejszy układ oraz oczywiście wydajniejszą baterię.

To nie tylko oburzyło część użytkowników, ale także mogło zniechęcić potencjalnych klientów. Część użytkowników widząc tak częste odświeżanie flagowca mogła przecież stwierdzić, że warto jeszcze poczekać trochę czasu na kolejną wersję, która będzie jeszcze ciekawsza. W tym miejscu koło się zamyka, a potencjalnym nabywcom aktualnego flagowca (HTC One) również przez głowę mogła przejść myśl, czy zamiast lecieć do sklepu z niemałą sumą, może warto obserwować rozwój wydarzeń i poczekać na HTC One+?

[solr id="komorkomania-pl-149115" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/4364,htc-one-najlepszy-smartfon-na-rynku-wideo" _mphoto="htc-one-1-149115-225x168-2ece306.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3601[/block]

Strategia wypuszczania flagowca w wielu wariantach najwidoczniej przyniosła skutek odwrotny do zamierzonego, a na reakcję HTC nie trzeba było długo czekać. Przedstawiciel firmy, Phil Roberson w rozmowie z redakcją serwisu Phandroid potwierdził, że w tym roku jedynym flagowcem pozostanie niedawno zaprezentowany HTC One i to na promocji, i wsparciu tego modelu skupi się producent.

Czy wprowadzanie tylko jednej wersji flagowca w ciągu roku to dobra decyzja? Uważam, że tak, a dobrym tego przykładem jest Samsung i jego główna broń, czyli seria Galaxy S. Koreańczycy raz do roku prezentują kolejne wydanie swojego sztandarowego modelu, a starego flagowca odświeżają, czyniąc go wciąż atrakcyjnym dla klientów. Potwierdzeniem dobrej koncepcji są kolejne rekordy sprzedaży i świetne wyniki finansowe Samsunga.

Źródło: PhandroidPhoneArena

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)