HTC One (M8) vs Sony Xperia Z2. W którym ekran i głośniki są lepsze?

HTC One (M8) vs Sony Xperia Z2. W którym ekran i głośniki są lepsze?26.03.2014 11:15
HTC One (M8) vs Sony Xperia Z2. W którym ekran i głośniki są lepsze?
Mateusz Żołyniak

HTC One (M8) dopiero wczoraj został oficjalnie zaprezentowany, a już pojawiły się pierwsze interesujące porównania. I to z nie byle jakim sprzętem, bo z Xperią Z2.

Sony Xperia Z2 i HTC One (M8) to moim zdaniem najciekawsze urządzenia z Androidem z pierwszej połowy tego roku. Cieszy mnie więc, że zaraz po oficjalnej prezentacji telefonu Tajwańczyków pojawiły się porównania tych urządzeń.

Xperia Z2 i nowy One wpadły w ręce redaktorów serwisu Btekt.com. W pierwszej kolejności postanowili oni porównać jakość ekranów w tych telefonach. HTC One (M8) ma 5-calowy panel IPS o rozdzielczości Full HD, a Sony nieco większy, 5,2-calowy ekran IPS Full HD, który wykorzystuje technologię Triluminos. Który jest lepszy?

HTC One (M8) vs Xperia Z2 - screen comparison

Cóż, zdania mogą być podzielone. Xperia Z2 cechuje się bowiem lepszą czernią, bardziej nasyconymi kolorami i nieco lepszym kontrastem, co ma znaczenie podczas grania czy oglądania multimediów. One z kolei lepiej odwzorowuje biel i wydaje się, że ma nieco wyższy poziom jasności, więc powinien lepiej nadawać się do przeglądania stron internetowych. Ja postawiłbym na nowy panel Triluminos, ale ze względu na różnice w kalibracji wiele zależy od indywidualnych preferencji.

Redaktorzy Btekt.com wzięli pod lupę także głośniki stereo na przednim panelu, które wciąż są rzadkością na rynku. Zresztą posłuchacie sami:

HTC One (M8) vs Sony Xperia Z2 - speaker comparison

W tym teście One (M8) pozostawił konkurencję w tyle; ma czystszy dźwięk i wyższy poziom głośności. Lepszy jest również bas, chociaż podczas odtwarzania muzyki zdarzały się interferencje z obudową. Sony zebrało jednak pochwały za umieszczenie tak dobrych głośników w wodoodpornym telefonie. Poziom urządzeń jest bardzo wyrównany, więc o wyborze któregoś z nich zadecyduje najpewniej gust, a nie suche dane.

PS Oczywiście, my także już wkrótce przygotujemy dla Was obszerne porównanie wspomnianych telefonów. Jeżeli chcecie, abyśmy jakąś funkcję sprawdzili w pierwszej kolejności, piszcie śmiało w komentarzach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)