Problem HTC One M9 z wysoką temperaturą ostatecznie rozwiązany?

Problem HTC One M9 z wysoką temperaturą ostatecznie rozwiązany?

Zmodyfikowane zdjęcie: Gaścnica
Zmodyfikowane zdjęcie: Gaścnica
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Konrad Błaszak
24.03.2015 09:22, aktualizacja: 24.03.2015 10:22

Pisaliśmy Wam niedawno, że HTC One M9 miał problem z przegrzewaniem się. Potem Tajwańczycy wypuścili aktualizację, które ponoć załatwiała sprawę i nowy flagowiec nie był już taki gorący. Teraz do sieci trafiły informacje, które to potwierdzają.

Tydzień temu do sieci trafiło zdjęcie, które pokazywało jak gorącym produktem jest HTC One M9. Nie chodziło jednak o ogromne zainteresowanie tym modelem, a temperaturę jaką osiągał podczas korzystania z benchmarku. Ponad 55 stopni Celsjusza, to średnio o 15 stopni więcej niż w przypadku konkurencji, co możecie zobaczyć na poniższym zdjęciu:

HTC One M9
HTC One M9© tweakers.net

Oczywiście te informacje szybko rozeszły się w sieci i mocno oberwało się zarówno HTC, jak i nowemu procesorowi Qualcomma. Pisałem już, że największym wygranym tej sytuacji może być Samsung, który nie zdecydował się na Snapdragona 810 w swoich Galaxy S6.

Po kilka dniach pojawiła się informacja, że nie jest to wina układu, a wczesnej wersji oprogramowania i HTC rozwiązało problem w aktualizacji. Według użytkownika forum XDA temperatura smartfona spadła nawet o 10 stopni. Teraz mamy potwierdzenie tych słów, ponieważ serwis Tweakers ponownie przeprowadził test wydajnościowy. Tym razem temperatura nie przebija jakoś specjalnie tego, z czym mamy do czynienia w przypadku konkurencji.

HTC One M9
HTC One M9© tweakers.net

Widać na nim, że HTC One M9 ma tylko 41,7 stopnia, co stawia go na podobnym poziomie do reszty sprawdzonych urządzeń. Poza tym możemy zobaczyć, że ciepło rozchodzi się w miarę równomiernie po całym urządzeniu. Nie wiadomo niestety jak zostało to osiągnięte. Prawdopodobnie Tajwańczycy ustawili mniejszą bezpieczną temperaturę, przez co przy wymagających zadaniach obniża się taktowanie procesora, dzięki czemu nie osiąga on tylu stopni. Możliwe też, że została jedynie poprawiona praca w przypadku benchmarków, ponieważ według wcześniejszych informacji przy normalnej pracy One M9 nie osiągał takich temperatur. Wygląda na to, że dowiemy się tego dopiero, gdy ten model trafi do sprzedaży z ostateczną wersja oprogramowania.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)