HTC One M9 to gorący produkt. W trakcie benchmarków nagrzewa się do ponad 55 stopni!

HTC One M9 to gorący produkt. W trakcie benchmarków nagrzewa się do ponad 55 stopni!
17.03.2015 09:02
Ogień
Ogień
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Konrad Błaszak
Konrad Błaszak

HTC One M9 to najnowszy smartfon tajwańskiej firmy, który oczywiście - jak przystało na flagowca - ma jedne z najmocniejszych podzespołów na rynku. Za moc odpowiada w nim Snapdragon 810, który sprawia sprawia, że smartfon jest bardzo gorącym produktem.

[*]Na końcu wpisu pojawiła się aktualizacja.

Jeśli z uwagą śledzicie doniesienia na rynku smartfonów, to na pewno nie mogły Wam umknąć historie związane z przegrzewaniem się Snapdragona 810. Już jakiś czas przed premierą Galaxy S6 mówiło się, że właśnie z tego powodu Samsung zdecyduje się tylko na swój procesor w topowym modelu. Jak już wiemy, plotki te się potwierdziły, ale cały czas nie wiedzieliśmy, czy faktycznie chodzi o temperaturę. LG zapewniało bowiem, że w ich G Flex 2 nie ma problemu z przegrzewaniem.

I dochodzimy do HTC One M9, który również jest wyposażony w Snapdragona 810. Holenderski portal Tweakers.net postanowił sprawdzić, jak gorący jest smartfon podczas dużego obciążenia i użył do tego aplikacji GFXBench. Podczas tego sprawdzianu temperatura One's M9 osiągnęła ponad 55 stopni Celsjusza!

412146152461697958
Źródło zdjęć: © tweakers.net

Dla porównania w tym samych warunkach zostały sprawdzone też inne urządzenia i wszystkie nawet nie zbliżyły się do takiego wyniku (iPhone 6 Plus - 39,4 stopna, Galaxy Note 4 - 37,8 stopnia, a LG G3 - 42,2 stopnia). Co ciekawe, poprzedni model tajwańskiej firmy, czyli HTC One M8 ze Snapdragonem 801, który również został wyposażony w metalową obudowę osiągnął tylko 38,7 stopni. Według redaktorów wspomnianego serwisu podczas normalnego użytkowania czy grania temperatury były niższe niż 55 stopni, ale nadal wyższe niż w przypadku reszty smartfonów.

Test był przeprowadzany na oprogramowaniu, które nie było w wersji ostatecznej, więc istnieje szansa, że do rynkowej premiery smartfona producent rozwiąże ten problem. Oby, bo tak wysoka temperatura może sprawiać, że korzystanie ze smartfona będzie bardzo niekomfortowe (przypominam, że ma metalową obudowę). Na razie nie wiadomo, jak One M9 będzie zachowywać się przy dłuższym graniu w zaawansowane tytuły. Jednak jeśli finalna wersja oprogramowania nic nie zmieni to Tajwańczycy będą mieć duży problem, a najwięcej zyska na tym Samsung, który wybrał swój procesor. Szczerze powiem, że czekam teraz z niecierpliwością na podobne testy przeprowadzone na LG G Flex 2, które powinny nam pokazać, kto zawinił w tej sytuacji bardziej: HTC czy Qualcomm.

Aktualizacja

Wygląda na to, że problem został rozwiązany.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)