HTC W8 będzie wersją One M8 z Windows Phone'em?

HTC W8 będzie wersją One M8 z Windows Phone'em?

HTC szykuje wersję One M8 z Windows Phone'em?
HTC szykuje wersję One M8 z Windows Phone'em?
Źródło zdjęć: © phonearena
Mateusz Żołyniak
06.06.2014 07:23, aktualizacja: 06.06.2014 12:24

HTC może wrócić na rynek smartfonów z Windows Phone'em z bardzo ciekawą nowością. Mówi się, że tajwańska firma przygotowuje smartfona podobnego do flagowego One M8, ale opartego na systemie Microsoftu.

Tajwańczycy od dawna nie pokazali żadnej nowości na platformie Windows Phone. Ostatnim telefonem z mobilnymi okienkami firmy był 8XT, który w połowie zeszłego roku trafił na wyłączność do oferty amerykańskiej sieci Sprint. Wcześniej, jeszcze w 2012 roku, wprowadzono modele 8X i 8S. Przedstawiciele giganta z Redmond na konferencji prasowej podczas targów Computex zapewniali, że relacje między Microsoftem a HTC są świetne. Nick Parker zapowiedział nawet, że tajwańska firma przygotowuje już coś nowego.

Tym czymś ma być smartfon o nazwie kodowej HTC W8, o którym kilka razy wspominał @evleaks. Ma on przypominać flagowego One M8 i również będzie zamknięty w metalowej obudowie. Będzie oferował autorskie rozwiązania firmy, w tym podwójny aparat, który widzi głębię, i głośniki stereo BoomSound.

Według @evleaks specyfikacja W8 będzie zbliżona do opartego na Androidzie HTC A9. Niestety, niewiele to mówi, ponieważ to drugie urządzenie nie zostało jeszcze zaprezentowane. Mówi się, że będzie to high-endowy sprzęt, którego cena będzie odpowiadać urządzeniom ze średniej półki. Topowe podzespoły obejmują głównie ekran i układ, więc można spodziewać się smartfona z 5-calowym panelem Full HD, opartego na czterordzeniowym Snapdragonie 800.

Z informacji pochodzących z Tajwanu wynika, że A9 i W8 mogą zostać zaprezentowane już na początku trzeciego kwartału (lipiec?). Potwierdzają to doniesienia @evleaks, który twierdzi, że nowy Windows Phone między lipcem a wrześniem trafi do oferty Verizon Wireless. Jeszcze nie wiadomo, czy amerykański operator będzie miał wyłączność na to urządzenie, ale wydaje się to mało prawdopodobne.

Cieszy mnie, że pomimo przejęcia działu mobilnego Nokii przez Microsoft HTC wciąż chce robić Windows Phone'y. Firma miała w ofercie wiele ciekawych rozwiązań z mobilnymi okienkami i liczę na to, że teraz również pozytywnie zaskoczy.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)