HTC One X - wyniki benchmarków i gry [wideo]
Wyniki benchmarków nie odzwierciedlają realnej wydajności telefonów, ale - nie oszukujmy się - większość z nas lubi raz na jakiś czas rzucić okiem na ranking. Ponieważ w wypadku HTC One X rezultaty testów raczej nikogo nie zaskoczą, przygotowaliśmy także materiał wideo z grami.
One X poddaliśmy serii testów w takich benchmarkach, jak CF-Bench, Vellamo, Smartbench czy Quadrant. Telefon wypadł bardzo dobrze, a szczegółowe dane znajdziecie poniżej.
Wyniki testów:
- CF-Bench: 24352, 6356, 13554
One X ma przewagę nad drugim w rankingu Samsungiem Galaxy S II o odpowiednio 116%, 97% i 110%. Dotyczy to wszystkich parametrów, a ogólna wydajność modelu wydaje się w tym teście wyższa niż jakiejkolwiek konkurencji. Warto zwrócić uwagę, że CF-Bench jest wyczulony na liczbę rdzeni, a także architekturę testowanego układu.
- Smartbech 2012: 3549, 2624
Productivity index i Gaming index są zbliżone do wartości, jakie osiąga Asus Transformer Prime (zegary: 1,4 GHz i Android 3.2.1). W porównaniu z Samsungiem Galaxy S II (zegary: 1,2 GHz, Android 2.3.6) PI jest o 41% wyższe, a GI o 21% niższe.
- Vellamo Score
HTC One X ma zauważalną przewagę nad drugim w rankingu Transformerem Prime i jeszcze większą nad Galaxy Nexusem. W teście tym mierzona jest wydajność podczas obsługi stron WWW i przeglądarki. Widać wyraźnie, że telefon został nieźle zoptymalizowany (szczególnie nowa przeglądarka HTC).
- AnTuTu: 10558
Wynik bardzo zbliżony do Transformera Prime i zdecydowanie lepszy od Galaxy Nexusa, drugiego smartfona w rankingu.
- Quadrant: 4919
W kilku próbach wyniki skrajnie się od siebie różniły, podany jest najwyższy. Quadrant pokazuje ogólną wydajność CPU, która - jak wiemy - w przypadku układów Quad Core jest dużo wyższa niż wcześniejszych dwurdzeniowych Cortexów A9.
Co mówią powyższe wyniki? Prawdę mówiąc - nic. O tym, że HTC One X jest obecnie najszybszym telefonem na naszym rynku, wiedzieliśmy już wcześniej. Co prawda Huawei chwali się, że jego Ascend d quad z autorskim układem jest szybszy, ale póki nie trafi on na rynek, trudno spodziewać się szybszych modeli niż te z Tegrą 3. Różnicę w wydajności w porównaniu z Dual Core'ami widać przede wszystkim:
- podczas przeglądania stron WWW; szybkość działania przeglądarki jest naprawdę imponująca;
- w trakcie przetwarzania wielu procesów równocześnie;
- w grach; trzeba jednak pamiętać, że układ graficzny nie jest wcale najwydajniejszy, a płynność w topowych produkcjach zapewnia przede wszystkim dobra optymalizacja (Tegra 3).
Na dokładne testy wydajności przyjdzie jeszcze czas, a tych z Was, do których nie przemawiają liczby, zapraszam do obejrzenia krótkiego wideo (wybaczcie nie najlepszy montaż).