HTC One z większym ekranem pojawi się już wkrótce? Jeśli tak, to Tajwańczycy plączą się w zeznaniach

HTC One
HTC One
Miron Nurski

27.05.2013 08:00, aktual.: 27.05.2013 10:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kilka dni temu świat obiegła informacja, że najnowsze dziecko firmy HTC sprzedało się w liczbie pięciu milionów egzemplarzy. Po takim sukcesie koncern najwidoczniej uznał, że przydałby mu się braciszek. A właściwie brachol.

Kilka dni temu świat obiegła informacja, że najnowsze dziecko firmy HTC sprzedało się w liczbie pięciu milionów egzemplarzy. Po takim sukcesie koncern najwidoczniej uznał, że przydałby mu się braciszek. A właściwie brachol.

HTC One wyposażony jest w 4,7-calowy ekran Full HD. To dużo czy mało? To zależy od osobistych preferencji, jednak na pewno to mniej niż ma niemal cała androidowa konkurencja. Z najnowszych przecieków wynika, że Tajwańczykom nie podoba się pozostawanie pod tym względem w tyle.

Serwis Pocket-lint - powołując się na swoje "dobrze poinformowane źródła" - pisze, że HTC planuje wydanie powiększonego wariantu modelu One. O jakich rozmiarach mowa? Tego informatorzy niestety nie precyzują, jednak dają wskazówkę, że przekątna ekranu powiększonego One'a będzie miała 5-6 cali. Co istotne, pozostała część specyfikacji pozostanie niezmieniona, więc można oczekiwać czterordzeniowego Snapdragona 600, 2 GB pamięci RAM oraz aparatu wspartego technologią Ultrapixels.

[solr id="komorkomania-pl-159612" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/3716,htc-traci-kluczowych-pracownikow-mam-nadzieje-ze-firma-na-tym-zyska" _mphoto="htc-one-159612-135x84-95e54b41b7.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3871[/block]

Jestem ciekaw, czy (jeśli takie urządzenie faktycznie powstanie) producent zdecyduje się na zastosowanie głośników stereo. Jak wiemy, HTC One ma przez nie bardzo dużą ramkę otaczającą ekran. W efekcie jego gabaryty są zbliżone chociażby do wyposażonego w większy ekran modelu Galaxy S4. Jeśli koncern zechciałby powiększyć słuchawkę w taki sposób, by jej wyświetlacz miał 5-calową przekątną, a jednocześnie proporcje urządzenia pozostały niezmienione, może się okazać, że wymiarami będzie ono przypominało Galaxy Note'a, mimo znacznie mniejszego ekranu. A pamiętajmy, że - według informatorów - 5 cali to dolna granica i niewykluczone, że ekran będzie o wiele większy.

Samo wzbogacenie oferty o dodatkowe warianty oczywiście popieram, gdyż na większym wyborze skorzystają wyłącznie konsumenci. Widzę jednak małą sprzeczność z wcześniejszymi zapewnieniami koncernu.

Tuż po premierze modelu HTC One część konsumentów zaczęła się zastanawiać, czy nie lepiej wstrzymać się z zakupem, gdyż niedługo po jego rynkowym debiucie na półkach sklepowych może pojawić się udoskonalona wersja smartfona. Podobnie było z ubiegłorocznymi modelami HTC One X i HTC One X+. Firma była jednak świadoma obaw klientów i zapewniła, że HTC One będzie jedynym tajwańskim flagowcem w tym roku. Doniesienia na temat większej wersji One'a wyposażonego w topowe podzespoły zdają się niejako przeczyć tym zapewnieniom.

[solr id="komorkomania-pl-159784" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/3705,dobra-sprzedaz-htc-one-smartfon-rusza-w-trase-po-polsce" _mphoto="htc-one-159784-200x168-e1dafb5fd.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]3872[/block]

Warto przypomnieć, że nie jest to jedyny wariant najnowszego flagowca Tajwańczyków, o jakim ostatnio słyszymy. Plotkuje się też o modelu HTC One Google Edition, który miałby pracować pod kontrolą czystej wersji systemu Android, oraz o urządzeniu o nazwie kodowej M4. To ostatnie ma być mniejszą wersją smartfona wyposażoną w 4,3-calowy ekran HD oraz dwurdzeniowy procesor Snapdragon 400.

Należy oczywiście pamiętać, że wszystkie trzy telefony istnieją jedynie w sferze plotek i przecieków. Na ich weryfikację będziemy musieli poczekać przynajmniej kilka tygodni.

Źródło: Pocket-lint

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)