HTC pracuje nad 7‑calowym tabletem z rysikiem?

HTC Flyer 2 (fot. htcsource.com)
HTC Flyer 2 (fot. htcsource.com)
Tomasz Nowak

11.09.2012 08:00, aktual.: 11.09.2012 10:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

HTC Flyer, mimo że był urządzeniem bardzo interesującym, nie odniósł sukcesu sprzedażowego. O jego następcy mówi się od jakiegoś czasu. Czy będzie on wolny od błędów poprzednika i okaże się strzałem w dziesiątkę?

Według ostatnich doniesień HTC Flyer 2 (nazwa zapewne będzie zmieniona) zostanie wyposażony w 7-calowy ekran pracujący w rozdzielczości 1280 x 768 pikseli, czterordzeniowy (drugą opcją jest dwurdzeniowy) procesor Snapdragon S4 wykonany w technologii 28 nm, 3 Mpix aparat z tyłu oraz kamerkę do wideorozmów.

Plotkuje się, że obudowa z anodyzowanego aluminium będzie miała grubość 7,1 mm. Pracą ma sterować najnowsza wersja systemu Android, czyli Jelly Bean. Nie wiadomo, czy urządzenie będzie wspierać technologię HTC Scribe. Ale ponieważ to następca Flyera, wydaje się to oczywiste.

Cieszy mnie, że HTC pracuje nad tabletem z rysikiem. W mojej ocenie to właśnie te urządzenia mają największą wartość. Rysik ułatwia wiele czynności, jak choćby robienie notatek czy szybką edycję zdjęć. Kompaktowe rozmiary tabletu, solidna obudowa oraz niezła specyfikacja techniczna powinny sprawić, że HTC Flyer 2 będzie rozchwytywanym tabletem.

Powinny, ponieważ kluczowym czynnikiem będzie cena. Jak część z Was zapewne wie, to właśnie przez wysoką cenę pierwszy Flyer nie cieszył się zbyt dużą popularnością. HTC musi więc wypuścić nie tylko dobry tablet, ale również tani. Nie będzie to łatwe, biorąc pod uwagę dostępność Google Nexus 7, który kosztuje tylko 200 dol., a specyfikacją nie ustępuje topowym androidowym tabletom. Pozostaje liczyć na to, że rysik i dodatkowe oprogramowanie przekonają użytkowników.

Mam nadzieję, że tajwański producent wyciągnął wnioski i wyeliminował błędy, które pojawiły się w pierwszym Flyerze. Jaki będzie jego następca i czy plotki się sprawdzą, przekonamy się zapewne 19 września, podczas konferencji HTC.

Źródło: HTC Source

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)