HTC - prawie 10 milionów smartfonów w rękach nabywców w Q1 2011

HTC - prawie 10 milionów smartfonów w rękach nabywców w Q1 2011
Jakub Płaza

01.05.2011 08:00, aktual.: 01.05.2011 10:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas gdy Samsung odnotował delikatny spadek sprzedaży swoich telefonów, HTC bije własne rekordy. Dotyczą one zarówno liczby sprzedanych smartfonów, jak i czystego zysku.

Podczas gdy Samsung odnotował delikatny spadek sprzedaży swoich telefonów, HTC bije własne rekordy. Dotyczą one zarówno liczby sprzedanych smartfonów, jak i czystego zysku.

Tajwański koncern podsumował pierwszy kwartał 2011 roku. W ciągu trzech minionych miesięcy nabywców znalazło ponad 9,7 miliona komórek - to wynik lepszy od ubiegłorocznego o 192%. Jest również lepiej niż w czwartym kwartale minionego roku – o 6 %.

Wspomniałem, że producent odnotował również rekordowo wysoki profit. Na jego konto wpłynęło ponad 3,6 miliarda dolarów, z czego 518 milionów stanowi czysty zysk. Na pewno nikogo nie zaskoczy fakt, że większość sprzedanych smartfonów działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android. Według HTC „nowe produkty wprowadzone na rynek w pierwszym kwartale 2011 roku (Inspire 4G, Thunderbolt, Evo Shift 4G, Desire S oraz Incredible S) spotkały się z silnym popytem”.

W drugim kwartale HTC wprowadzi pozostałe nowości, w tym facebookowe Salsa i ChaCha oraz Sensation. Plan minimum zakłada ponad 11 milionów sprzedanych smartfonów do końca czerwca. Wydaje mi się, że producent nie powinien mieć z tym problemu. Wspomniane urządzenia będą cieszyć się dużym zainteresowaniem wśród fanów HTC i Androida.

Źródło: Unwired view

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)