Rusza HTC Preview. Firma zachęca do testowania produktów i rozwiązań przed rynkową premierą

Rusza HTC Preview. Firma zachęca do testowania produktów i rozwiązań przed rynkową premierą

HTC One A9
HTC One A9
Źródło zdjęć: © HTC UK
Konrad Błaszak
26.11.2015 15:36, aktualizacja: 26.11.2015 16:44

Tajwańczycy zamierzają nie tylko pokazywać flagowce dla każdego, ale chcą też udowodnić, że liczą się ze zdaniem klientów i dlatego wystartowali z programów przedpremierowych testów HTC Preview.

Firma wraz z premierą modelu HTC One A9 zapowiedziała, że jego odblokowana wersja będzie otrzymywać aktualizacje nie później niż 15 dni po Nexusach. To odważna decyzja, a poza tym Tajwańczycy oferują także program UH OH, który pozwala bezpłatnie wymienić lub naprawić zniszczone urządzenie, nawet gdy stanie się to z winy użytkownika. Wszystko to jest dostępne dla użytkowników w Stanach Zjednoczonych, którzy najwyraźniej są priorytetowi. Tym razem nie tylko oni dostają kolejną ciekawą usługę, ale mieszkańcy Europy czy Azji także mogą z niej skorzystać.

Nazywa się ona HTC Preview i jest to program, który umożliwi użytkownikom zapoznanie się z przedpremierowymi produktami oraz testowymi wersjami oprogramowania tej firmy. Będą oni mogli je nie tylko testować, ale i mieć realny na rozwój nadchodzących nowości. Co ciekawe, wziąć udział mogą nie tylko posiadacze telefonów HTC, ponieważ - jeśli wymagać będzie tego konkretny test - firma udostępni potrzebne urządzenia. HTC podkreśla, że obiektem testów będzie przede wszystkim software, ale zaznacza jednocześnie, że w przyszłości programem mogą zostać objęte także prototypowe smartfony czy akcesoria. Oczywiście urządzenia trzeba będzie po testach zwrócić.

Jak będą przebiegać testy? Za przykład HTC podaje nowe funkcje aparatu, gdzie testerzy będą musieli wykonać dużą liczbę zdjęć. Jest to świetna opcja dla geeków, którzy chcą przedpremierowo poznać nowości systemowe tego producenta oraz przy okazji pobawić się tajwańskim smartfonem.

Obraz

Wymagania nie są duże, ponieważ trzeba być jedynie osoba pełnoletnią. Warto też zauważyć, że po zaakceptowaniu kandydatury przez HTC (nie wszyscy dostają się do programu) trzeba podpisać "lojalkę", czyli dokument zabraniający dzielenia się poufnymi informacjami z innymi osobami. Nie jest to duże ograniczenie, ale warto o tym wiedzieć przed przyłączeniem się do HTC Preview. Równie istotne jest to, że Tajwańczycy nie zamierzają zbierać prywatnych danych jak maile czy hasła, interesuje ich tylko to, jak zachowuje się smartfon oraz jego konkretne funkcje.

Pomysł jest bardzo dobry, choć oczywiście skierowany do geeków i raczej niewielu zwyczajnych użytkowników weźmie w nim udział. Poza tym ekipa stojąca za tym rozwiązaniem wzięła udział w AMA na Reddicie i napisała tam, że opinie testów będą bardzo ważne, ale z tym oczywiście może być bardzo różnie. Jeśli rzeczywiście kolejne modele HTC będą wprowadzać zmiany zaproponowane przez ludzi, będzie to na pewno duży sukces. Patrząc na wyniki finansowe można śmiało stwierdzić, że Tajwańczycy potrzebują więcej informacji od użytkowników, ponieważ chyba żaden im nie powiedział, żeby pokazywali kolejne topowe smartfony wyglądające jak większość poprzednich z jednym zmienionym elementem jak chociażby w HTC One M9s. Z tego może wyniknąć wiele dobrego, ale ciężko powiedzieć czy tajwańska firma weźmie się za to na poważnie.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)