HTC przygotowuje ponoć smartfona dla Amazonu. Czy to ostatnia deska ratunku dla Tajwańczyków?

fot. gsmarena.com
fot. gsmarena.com
Miron Nurski

16.10.2013 08:00, aktual.: 16.10.2013 10:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

O smartfonie Amazonu pojawiło się już tak wiele przecieków z niepowiązanych ze sobą źródeł, że jego nadejście jest już niemal pewne. Po raz pierwszy pojawiły się jednak doniesienia, że za jego produkcję może odpowiadać HTC.

Taką informację podaje cytowany przez GSMArenę dziennik The Financial Times. Co więcej, Tajwańczycy we współpracy z Amerykanami przygotowują ponoć nie jeden, lecz trzy różne modele, przy czym prace nad jednym z nich są już bardzo zaawansowane.

Przedstawiciele Amazonu, jak można się było spodziewać, odmówili udzielenia komentarza w tej sprawie, jednak dodali, że "nie planują wprowadzić do swojej oferty smartfona w tym roku". Szef marketingu HTC, Ben Ho, również nie wypowiedział się na temat rzekomego partnerstwa z Amazonem, ale podkreślił, że jego firma w kwestii produkcji "nieustannie odkrywa nowe możliwości".

[solr id="komorkomania-pl-191895" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/2917,powaze-problemy-htc-nie-pomogl-one-czy-pomoga-mini-i-max" _mphoto="htc-hole-191895-217x168-f2b11bf7.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4592[/block]

Choć nie mamy zatem oficjalnego potwierdzenia, wcale bym się nie zdziwił, gdyby za produkcją smartfona Amazonu faktycznie stało HTC, gdyż Tajwańczycy zawsze byli otwarci na tego typu projekty. Dość tutaj wspomnieć, że to właśnie z ich stajni wyszła pierwsza słuchawka z Androidem, znana u nas jako Era G1, czy też wyprodukowany dla Facebooka HTC First. O ile jednak te urządzenia same w sobie nie zdobyły zbyt wielkiej popularności, o tyle smartfon brandowany przez firmę Amazon mógłby zapewnić tajwańskiemu producentowi spory zastrzyk gotówki.

Seria Kindle Fire to pierwsze tablety, które na amerykańskim rynku odebrały iPadowi zauważalną część udziałów. Nawet po premierze konkurencyjnego Nexusa 7 udział Amazonu na rynku tabletów w Stanach jest relatywnie wysoki. Można więc założyć, że również w przypadku smartfonów firmie uda się odnieść sukces. Zwłaszcza że jej model biznesowy zakłada sprzedawanie rewelacyjnie wyposażonych urządzeń w bardzo niskich cenach, by następnie zarabiać na sprzedawanych treściach.

[solr id="komorkomania-pl-193513" excerpt="0" image="0" words="20" _url="http://komorkomania.pl/2860,amazon-pracuje-nad-smartfonem-z-efekciarskim-trojwymiarowym-interfejsem" _mphoto="1-193513-242x168-e02c1d2f9ffb796.jpg"][/solr][block src="solr" position="inside"]4593[/block]

Pod tym względem konkurować z tą słuchawką mógłby w zasadzie jedynie Nexus 5, ale wygląda na to, że jego cena nie będzie aż tak atrakcyjna, jak w przypadku ubiegłorocznego modelu. Niewykluczone, że Amazonowi uda się to wykorzystać.

Źródło: GSMArena

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)