HTC nadrabia zaległości. Topowe smartfony z szybszym ładowaniem (o ile za to zapłacisz)

HTC nadrabia zaległości. Topowe smartfony z szybszym ładowaniem (o ile za to zapłacisz)03.11.2014 10:42
Phone charging with energy bank
Phone charging with energy bank
Źródło zdjęć: © Shutterstock

Już wkrótce użytkownicy topowych modeli HTC będą mogli uzbroić swoje smartfony w przydatne akcesorium.

Da się wskazać dwa trendy, które wykreowali producenci smartfonów w drugiej połowie roku: selfie i szybkie ładowanie. Galaxy Note'a 4 można naładować w 30 minut od 0 do 50%, Oppo Find 7 od 0 do 75%, a Motorola chwali się, że w przypadku jej nowych smartfonów wystarczy 15 minut ładowania, by zapewnić dodatkowe 8 godzin pracy. Swojego selfiephone'a HTC już ma, ale jeśli chodzi o szybkość ładowania, to Tajwańczycy zostali w tyle. Do teraz.

Firma zaprezentowała ładowarkę Rapid Charger 2.0. Wykorzystuje ona opracowaną przez Qualcomma technologię Quick Charge 2.0 i ma przyspieszyć proces ładowania akumulatora o 40%.

HTC Rapid Charger 2.0
HTC Rapid Charger 2.0

Lista kompatybilnych z nową ładowarką urządzeń obejmuje 4 modele: One (M8), One (E8), Desire Eye oraz One remix. Ten ostatni to lekko zmodyfikowany One mini 2 dla amerykańskiej sieci Verizon, więc i ten telefon powinien się załapać.

Na chwilę obecną nie wiadomo niestety, kiedy Rapid Charger 2.0 trafi do sklepów i ile klientom przyjdzie za niego zapłacić. Jeden z przedstawicieli HTC - Jeff Gordon - zdradził jedynie na Twitterze, że będzie to opcjonalne akcesorium, więc na razie nie znajdziemy go w pudełku z żadnym urządzeniem.

Źródło: HTC via Engadget

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)