HTC rezygnuje z AMOLED-ów na rzecz Super TFT LCD?

HTC rezygnuje z AMOLED-ów na rzecz Super TFT LCD?

HTC rezygnuje z AMOLED-ów na rzecz Super TFT LCD?
Mateusz Żołyniak
27.06.2010 14:10, aktualizacja: 27.06.2010 16:10

Zapowiada się na to, że HTC już wkrótce zostanie zmuszone do ograniczenia wykorzystania ekranów AMOLED Samsunga. Zostaną one najprawdopodobniej zastąpione wyświetlaczami Super TFT LCD (IPS), których producentem jest firma Sony.

Powodem tej decyzji HTC jest niewystarczająca ilość ekranów typu AMOLED, które produkują fabryki Samsunga. Tajwańska firma przez brak AMOLED-ów musiała opóźnić dostępność kolejnych partii Droida Incredible, który rozchodził się jak świeże bułeczki i znikł z salonów Verizon Wireless w ciągu kilku pierwszych dni sprzedaży. HTC niestety nie może liczyć na nagłe zwiększenie produkcji, gdyż fabryki Samsunga już teraz pracują niemal na 100%, a firma w pierwszej kolejności musi zadbać, aby trafiały one jej własnych telefonów. HTC obecnie traci spore ilości gotówki, w oczekiwaniu na ekrany, które muszą być zamontowane w gotowych już telefonach.

Dlatego też już wkrótce może okazać się, że w większości modeli HTC znajdziemy ekran Super TFT LCD, czyli pierwszą generację IPS, które dostarczy Sony. Co więcej, wyświetlacze te mogą pojawić się już w kolejnych partiach Droida Incredible! Pozostaje tylko pytanie: jak HTC wytłumaczy użytkownikom prawdopodobną zamianę AMOLED-ów na LCD?

Ekrany Sony oferują podobny kontrast i lepszą widoczność w słońcu niż AMOLED-y, ale ustępują wyświetlaczom Samsunga pod względem odwzorowania i nasycenia kolorów, czasu reakcji oraz kątów, co dla wielu właścicieli Droid Incredible było głównym powodem wyboru tego modelu.

Dodam, że HTC ma zamiar wciąż wypuszczać telefony z ekranami AMOLED (oraz Super AMOLED w przyszłości), ale będzie ich mniej niż obecnie, gdzie w przeciągu dwóch, trzech miesięcy pojawiły się trzy modele z tymi ekranami (Legend, Desire i Droid Incredible). AMOLED-y zapewne będą zarezerwowane tylko dla najlepszych modeli HTC.

Wato zauważyć, że podobne powody miały kierować Apple, które zamieniło Super AMOLED-y w nowym iPhone'ie 4 na ekrany IPS. Gdzie leży prawda? Zapewne po środku, a głównym powodem decyzji obu firm (HTC i Apple) może być cena jaką Samsung żąda za ekrany wykonane w technologii AMOLED, zasłaniając się przy tym niewystarczającą produkcją tychże wyświetlaczy. Szkoda, że tego się pewnie nigdy nie dowiemy.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)