HTC Salsa i ChaCha – Androidy z dedykowanym klawiszem Facebooka

HTC Salsa i ChaCha – Androidy z dedykowanym klawiszem Facebooka

HTC ChaCha i Salsa
HTC ChaCha i Salsa
Tomasz Hamryszak
15.02.2011 12:35, aktualizacja: 15.02.2011 13:35

Na dzisiejszej konferencji HTC zaprezentował całą linię nowych urządzeń. Wśród nich znalazły się dwa ciekawe smartfony, które zostały wyposażone w specjalny, dedykowany klawisz Facebooka.

HTC ChaCha i Salsa to telefony pracujące pod kontrolą systemu operacyjnego Android Gingerbread w wersji 2.3.3 Producent w obu urządzeniach kładzie bardzo duży nacisk na łączność z serwisem społecznościowym, jakim jest Facebook. Właśnie z tego powodu nowe smartfony otrzymały dedykowany klawisz umieszczony u dołu obudowy.

HTC ChaCha
HTC ChaCha

HTC ChaCha oferuje nietypową budowę, jak na produkty tajwańskiego producenta. Został on wyposażony w panoramicznych ekran o przekątnej 2,6 cala i rozdzielczości 480 x 320 pikseli, a poniżej wyświetlacza umieszczono pełną klawiaturę QWERTY. Sercem smartfona jest układ o taktowaniu 600 MHz.

Aparat wykorzystany w modelu ChaCha to jednostka o rozdzielczości 5 Mpix wraz z diodą doświetlającą. Producent wyposażył nowego smartfona także w przednią kamerę wideorozmów o rozdzielczości VGA (640 x 480).

Drugim zaprezentowanym dzisiaj smartfonem jest HTC Salsa. Swoją stylistyką nawiązuje on do modelu Legend, lecz bez problemu możemy doszukać się kilku zmian. Jedną z nich i najbardziej widoczną jest brak optycznego trackpada, w miejscu którego pojawił się wcześniej omawiany przycisk Facebooka. Salsa podobnie jak ChaCha wyposażona została w ten sam procesor, który wspierany jest przez 512 MB pamięci podręcznej RAM. Natomiast w tym urządzeniu producent zastosował ekran o przekątnej 3,4 cala o rozdzielczości  320 x 480 pikseli.

HTC Salsa - First Look

Modele HTC Salsa i ChaCha w sprzedaży pojawią się w drugim kwartale br., a ich oficjalna cena nie została jeszcze ujawniona.

Źródło: GSMArena

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)