HTC Sensation - tylko 1 z 4 GB pamięci ROM do dyspozycji użytkownika

HTC Sensation - tylko 1 z 4 GB pamięci ROM do dyspozycji użytkownika

HTC Sensation - tylko 1 z 4 GB pamięci ROM do dyspozycji użytkownika
Jakub Płaza
13.04.2011 08:34, aktualizacja: 02.03.2020 11:14

HTC zaprezentowało wczoraj swój flagowy model – Sensation (wcześniej Pyramid). Specyfikacja urządzenia robi wrażenie. Z pewnością może on konkurować z najlepszymi dwurdzeniowcami na rynku. Jeden z elementów wyposażenia może jednak okazać się dla użytkowników nieco rozczarowujący.

HTC zaprezentowało wczoraj swój flagowy model – Sensation (wcześniej Pyramid). Specyfikacja urządzenia robi wrażenie. Z pewnością może on konkurować z najlepszymi dwurdzeniowcami na rynku. Jeden z elementów wyposażenia może jednak okazać się dla użytkowników nieco rozczarowujący. Na początku wyjaśnijmy jednak, o jaki element chodzi.

Co to jest pamięć ROM?

Pamięć ROM to pamięć, która jest trwała. Znaczy to, że jej zawartość nie jest kasowana tak jak w przypadku pamięci RAM. Służy do przechowywania plików systemowych i/lub danych użytkownika na urządzeniach elektronicznych.

HTC nie zaszalało

HTC Sensation został wyposażony w 4 GB pamięci ROM, z czego tylko 1 GB będzie dostępny dla użytkownika. Co stało się z pozostałą częścią cennych GB? Są zarezerwowane dla systemu Android oraz najnowszej odsłony interfejsu Sense.

Co to oznacza dla nas – użytkowników? Naturalnie mniejszą ilość pamięci, na której będą instalowane ściągane z Marketu aplikacje. Android 2.3 wspiera Apps2SD, co umożliwia wspomaganie się kartą pamięci. Niestety nie wszystkie aplikacje korzystają z tej sposobności, a co za tym idzie – muszą zabierać cenne MB z tylko 1 GB pamięci ROM, który został oddany do dyspozycji użytkowników.

Źródło: Slashgear

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)