HTC sobie nie radzi. Fatalny początek roku

HTC sobie nie radzi. Fatalny początek roku
Patryk Korzeniecki

10.02.2020 19:29, aktual.: 10.02.2020 20:29

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

HTC nie ma dobrej passy. Firma rozpoczęła rok koszmarnym spadkiem.

Rynek nie jest dla HTC łaskawy - telefony HTC idą w coraz większe zapomnienie, a oddział mobilny cienko przędzie. Początek roku był w przypadku tajwańskiej firmy naprawdę słaby.

HTC zalicza wielki spadek

Styczeń 2019 roku był dla HTC wyjątkowo nieudany. Według danych PhoneAreny firma ze sprzedaży smartfonów i zestawów VR osiągnęła w tym miesiącu przychód 16 milionów dolarów. Ktoś niezaznajomiony z tematem może pomyśleć: 62 miliony złotych? To gigantyczna kwota, gdzie ten kryzys?

No coż, HTC rok temu wykazało przychód 33 miliony dolarów. Oznacza to, że przychody w porównaniu z analogicznym okresem tamtego roku spadły o ponad połowę. To beznadziejny wynik.

Obraz

HTC nie jest w dobrej sytuacji. Zaczynam obawiać się, czy firma nie zleci w końcu na samo dno i nie skończy jak BlackBerry. Pisałem już jakiś czas temu o tym, że HTC wyciąga z telefonów mniej zysków niż Apple ze sprzedaży słuchawek. W październiku HTC zyskało nowego CEO, Yves Maitre, jednak (jeszcze) nie widać tego, żeby firma wróciła na dawne tory.

HTC może jeszcze próbować odbić się w całkiem świeżej dziedzinie - wirtualnej rzeczywistości. Na tę chwilę jednak nie widać jeszcze boomu na zestawy VR. Myślę, że z czasem ludzie się mogą do nich przekonać i wtedy zyskają jeszcze na popularności. To może być moment dla HTC na to, aby odbić się z dna.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (14)