HTC strzela w Apple... patentami Google i Motoroli

HTC strzela w Apple... patentami Google i Motoroli

HTC atakuje Apple (fot. Sleetherz.com)
HTC atakuje Apple (fot. Sleetherz.com)
Kamil Homziak
08.09.2011 08:00, aktualizacja: 08.09.2011 10:00

Bitwy na procesy ciąg dalszy. Oprócz Samsunga, Apple najczęściej atakowało HTC i teraz to tajwański koncern pozwał jabłuszko. Co ciekawe, sprawa dotyczy patentów, które HTC przejęło od Google zaledwie 1 września. Mamy zatem do czynienia z pierwszym przypadkiem, kiedy producent Androidda rzeczywiście pomaga swojemu partnerowi.

Dokładnie, chodzi o 9 patentów: 3 należące wcześniej do Openwave Systems, 2 do Palma i 4 do Motoroli. HTC zarzuca koncernowi z Cupertino bezprawne korzystanie z technologii umożliwiającej bezprzewodową aktualizację oprogramowania, a także transferu danych pomiędzy procesorem a chipsetem, zapisywania preferencji użytkownika czy korzystania z modemu poprzez aplikację.

Opisywana sprawa pokazuje jasno, że Google nie zamierza samo walczyć z Apple, woli jedynie dostarczać prawnych argumentów producentom słuchawek z Androidem. Ciekawe, czy wkrótce na podobny sposób walki nie zdecyduje się Samsung, któremu procesy, zwłaszcza na linii iPad vs Galaxy Tab, zaszkodziły jeszcze bardziej. Tak czy inaczej, końca patentowej batalii póki co nie widać, a poszczególne firmy prześcigają się w sposobach, aby zaszkodzić sobie nawzajem. Tylko czy na całej sprawie najbardziej poszkodowani nie będą fani szykanowanych marek?

Źródło: TechConnect

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)