HTC stworzy nowy telefon we współpracy z Facebookiem?

HTC stworzy nowy telefon we współpracy z Facebookiem?

HTC & Facebook
HTC & Facebook
Krzysztof Sylwerski
27.04.2012 12:00, aktualizacja: 27.04.2012 14:00

Tworząc Facebooka, Mark Zuckerberg osiągnął światowy sukces. Ponad 845 milionów użytkowników korzysta z dobrodziejstw „twarzoksiążki”. By jeszcze bardziej ułatwić im dodawanie statusów, dzielenie się linkami czy wrzucanie zdjęć, HTC planuje stworzenie kolejnej dedykowanej słuchawki dla niebieskiego portalu.

Dotychczasowa współpraca firm opierała się na wyprodukowaniu przez Tajwańczyków dwóch opartych na Androidzie urządzeń, które w założeniu miały uprościć korzystanie z największego portalu społecznościowego na świecie. Chodzi oczywiście o wyposażone w przycisk „f” modele Salsa i ChaCha. O ile ten pierwszy w Polsce nie zyskał popularności, to drugi dzięki obecności fizycznej klawiatury QWERTY oraz dość niskiej cenie był łakomym kąskiem i dość dobrze sprzedawał się u operatorów.

HTC Salsa i ChaCha
HTC Salsa i ChaCha

Tym razem ingerencja amerykańskiej firmy ma być większa. Powstać ma specjalna platforma na wyłączność Facebooka, która pozwoli na integrację z telefonem wszystkich funkcji udostępnianych przez serwis. Źródła, do których udało się dotrzeć, twierdzą, że model będzie oparty na Androidzie. Nie ma jeszcze informacji na temat wyglądu, przekątnej ekranu, taktowania procesora czy innych szczegółów specyfikacji.

Czy dotychczasowe korzystanie z Facebooka nie jest wystarczająco łatwe, przyjemne i wciągające? Czy da się jeszcze w jakiś sposób je usprawnić? Najwcześniej na te pytania będzie można odpowiedzieć w trzecim kwartale bieżącego roku, ponieważ właśnie wtedy ma zostać zaprezentowany nowy telefon.

Już teraz można się obawiać, że postawienie na obsługę społeczności odbije się na liczbie dodatkowych funkcji. Tym samym nawet niska cena może nie pomóc w walce nawet z tańszymi Androidami. Trzeba jednak pamiętać, by traktować takie doniesienia z przymrużeniem oka.

Źródło: digitimes.com

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)