HTC Thunderbolt podkręcony do 1,8 GHz

HTC Thunderbolt
HTC Thunderbolt
Paweł Żmuda

31.03.2011 12:00, aktual.: 31.03.2011 14:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kilka dni po tym, jak tajwański HTC opublikował kod źródłowy kernela HTC Thunderbolt, za sprzęt zabrali się amatorzy modyfikowania telefonów. Grupa trzech programistów zmodyfikowała taktowanie procesora komórki. Pomysłowym deweloperom udało się podkręcić telefon aż do 1,8 GHz. Jak podkręcony HTC Thunderbolt radzi sobie w benchmarkach?

Programiści o nickach drod2169, TheRealBeesley i JsinLegancy osiągnęli wynik 3047 w benchmarku Quadrant, zostawiając w tyle urządzenia takie jak chociażby Motorola Droid X czy HTC Evo. Grupa deweloperów nie opublikowała jeszcze dokładnych instrukcji podkręcania Thunderbolta, jednak patrząc na wyniki możemy domyślić się, że praca z podkręconym telefonem nie należy do najprzyjemniejszych. Dla przypomnienia warto dodać, że w telefonie HTC zamontowany jest Snapdragon o taktowaniu 1 GHz.

Benchmark
Benchmark

Procesor podkręcony do 1,8 GHz musi być wyjątkowo energożerny, przez co modyfikacja sprawia, że jest to jedynie ciekawostka bez wpływu na normalne użytkowanie komórki. Miejmy nadzieję, że szczegóły dotyczące pracy podkręconego smartfona zostaną już wkrótce opublikowane.

Źródło: droid-life

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)