HTC Touch HD mini z Sense UI oficjalnie!

HTC Touch HD mini z Sense UI oficjalnie!
Mateusz Żołyniak

16.02.2010 11:09, aktual.: 16.02.2010 12:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zgodnie z naszymi wcześniejszymi przewidywaniami HTC Photon, o którym usłyszeliśmy podczas pamiętnego wycieku roadmapy tajwańskiej firmy, został oficjalnie zaprezentowany na dzisiejszej konferencji HTC. Model ten na rynku pojawi się jako HTC Touch HD mini.

Zgodnie z naszymi wcześniejszymi przewidywaniami HTC Photon, o którym usłyszeliśmy podczas pamiętnego wycieku roadmapy tajwańskiej firmy, został oficjalnie zaprezentowany na dzisiejszej konferencji HTC. Model ten na rynku pojawi się jako HTC Touch HD mini.

Model, jak sama nazwa wskazuje, będzie mniejszą wersją rewelacyjnego HTC HD2 i jak mówi szef HTC ma on rozszerzyć asortyment telefonów z rozbudowanym interfejsem Sense UI.

Popyt na telefon HTC HD2 przekroczył nasze oczekiwania, postanowiliśmy więc stworzyć telefon, który oferowałby funkcjonalność i łatwość obsługi HD2 w mniejszej obudowie. Integracja systemu Windows i interfejsu HTC Sense w HTC HD mini i HTC HD2 sprawia, że użytkownicy mają większy wybór zaawansowanych smartfonów z platformą Windows.

Peter Chou, chief executive officer w HTC Corporation

Obraz

Jeżeli chodzi o specyfikację, to pod tym względem HD mini prezentuje się dużo gorzej niż HD2. Na jego pokładzie znajdziemy: 3,2-calowy ekran pojemnościowy o rozdzielczości HVGA, procesor Qualcomm MSM7227 o taktowaniu 600MHz, WiFi, Bluetooth 2.1 z A2DP, 384MB pamięci RAM, wyjście słuchawkowe jack 3,5 mm, odbiornik GPS, slot kart microSD oraz baterię o pojemności 1200 mAh. Do tego model będzie posiadał interfejs HTC Sense identyczny, jak jego starszy brat. Stąd też, nie zabraknie nam: Wi-Fi Routera, HTC Footprints, zakładki Peep, pełnej integracji z Facebookiem czy animowanej zakładki z pogodą.

[url=http://komorkomania.pl/19057,htc-hd2-z-windows-phone-7-series]

HTC HD2 z Windows Phone 7 Series?[/url]

Obraz

Specyfikacja modelu zawiera:

 • wymiary: 103,8 x 57,7 x 11,7 mm
 • waga: 110 g
 • GSM/GPRS/EDGE: 850/900/1800/1900 MHz
 • HSPA/WCDMA: 900/2100 MHz
 • 3,2-calowy ekran pojemnościowy o rozdzielczości HVGA (320 x 480)
 • procesor Qualcomm MSM7227 o taktowaniu 600MHz
 • 384MB pamięci RAM,
 • 512MB pamięci ROM, slot kart microSD (do 32GB max)
 • aparat 5Mpix z autofocusem
 • WiFi (b/g), Wi-Fi Router, Bluetooth 2.1 z EDR i A2DP
 • odbiornik GPS, HTC Footprints
 • odtwarzacz mp3, rado FM
 • obsługiwane formaty audio: .aac, .amr, .m4a, .mid, .mp3, .mp4, .qcp, .wav, .wma
 • obsługiwane formaty wideo: .wmv, .asf, .mp4, .3gp, .3g2, .m4v, .avi
 • wyjście słuchawkowe jack 3,5 mm
 • G-sensor, czujnik światła, czujnik zbliżeniowy
 • integracja z Facebookiem, HTC Peep (Twitter)
 • Windows Mobile 6.5 Professional, HTC Sense
 • bateria Li-Ion o pojemności 1200 mAh
 • maksymalny czas rozmów: 400 min (3G) / 435 min (GSM)
 • maksymalny czas czuwania: 500 h (3G) / 340 h (GSM)

HTC HD mini na sklepowe półki trafi już na początku kwietnia, a jego sugerowana cena to 1799 zł. Jest to trochę dużo nawet, jak na sprzęt od HTC, gdyż za niewiele więcej możemy kupić rewelacyjnego HTC HD2.

Oto jak firma HTC opisała ten model:

HTC HD mini łączy bogactwo funkcji z unikalnym wzornictwem. Wyeksponowane zostały precyzyjnie wykonane wkręty, łączące elementy obudowy, uwydatniając najwyższej klasy rzemiosło, rzadko spotykane w telefonach mobilnych. O jakości przywiązania do najlepszych wzorców projektowania może świadczyć także żółta kolorystyka wewnętrznych komponentów, zaskakująca użytkownika po otwarciu pokrywy.

Obraz

HTC HD mini wykorzystuje interfejs Sense sprawiający, że obsługa telefonu jest łatwa i naturalna. Interfejs HTC Sense powstał w oparciu o wyniki badań nad tym, jak ludzie zachowują się i komunikują, zebrane w trzech kategoriach: telefon dla mnie, zawsze blisko i odkrywaj nieoczekiwane.

HTC HD mini, podobnie jak HTC HD2, został stworzony z myślą o prostszej, bardziej naturalnej komunikacji z ludźmi, oferując obsługę poczty elektronicznej przez Outlook, jak również inteligentny widok historii komunikacji. HD mini umożliwia pozostawanie w kontakcie ze znajomymi i przyjaciółmi dzięki zintegrowanemu widokowi komunikacji, niezależnie, czy odbywała się ona głosowo, poprzez wiadomości tekstowe, czy wpisy serwisów społecznościowych lub emaile. Telefon oferuje też program HTC Peep do obsługi Twittera.

Obraz

HD mini został wyposażony w pojemnościowy ekran zdolny do przeglądania i powiększania plików Microsoft® Office, dokumentów PDF, stron internetowych i zdjęć za pomocą dotyku kilkoma palcami. Telefon zawiera szereg czujników, łącznie ze zbliżeniowym, zapobiegającym wciśnięciu niepożądanych funkcji podczas rozmowy telefonicznej. Czujnik oświetlenia automatycznie reguluje jasność wyświetlacza. Telefon, wykorzystując moduł łączności 3G i funkcje routera WiFi, może służyć jako bezprzewodowy punkt dostępowy dla komputerów personalnych. Funkcjonalność telefonu może być rozbudowywana poprzez dodanie aplikacji z serwisu Windows® Marketplace for Mobile.

Źródło: htc

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)