HTC trzyma się Androida

HTC trzyma się Androida

Chou wierzy w relacje z Google (fot. Tricia Duryee)
Chou wierzy w relacje z Google (fot. Tricia Duryee)
Kamil Homziak
23.08.2011 09:00, aktualizacja: 23.08.2011 11:00

Po przejęciu Motoroli przez Google'a większość producentów wydała oświadczenia w tej sprawie. Wszyscy zapewniali, że nie boją się o swoje interesy, a wręcz cieszą się, że teraz twórca systemu Android będzie lepiej dbał o ich interesy. Niektórzy przypuszczali jednak, że tego typu wypowiedzi to czysta dyplomacja, tymczasem prezes HTC potwierdza, że nie ma zamiaru zmieniać platformy.

Wręcz przeciwnie - do końca roku ma się pojawić co najmniej 8 nowych smartfonów, firma powiększyła też swój dział rozwoju o ponad 1000 osób. Co prawda złośliwi twierdzą, że to dlatego, iż HTC pracuje nad własnym systemem operacyjnym, ale to niekoniecznie prawdziwa przyczyna. Prezes tajwańskiego koncernu Peter Chou jest przekonany, że Google kupił Motorolę dla patentów, dzięki którym ma zamiar chronić także innych producentów słuchawek z Androidem.

Chou wyraził zadowolenie, że HTC mające w ofercie zarówno słuchawki z Androidem, jak i Windowsem zachowuje dobre relacje z obydwoma producentami. Według prezesa wydanie własnego systemu tylko by je popsuło, a nowemu produktowi trudno byłoby konkurować na rynku zdominowanym przez iOS i Androida, o czym przekonało się już HP i jego webOS. Zresztą póki co firma musi się martwić raczej o to, jak wygrać w procesach sądowych z Apple'em.

Źródło: Pocket Lint

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)