HTC Vive - cena ujawniona. Można już zamawiać do Polski

HTC Vive - cena ujawniona. Można już zamawiać do Polski
Miron Nurski

29.02.2016 18:37, aktual.: 29.02.2016 21:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

HTC Vive, czyli pierwsze gogle VR Tajwańczyków, wkrótce trafią do sprzedaży. Dotychczas znana była jedynie ich amerykańska cena, a dziś firma zdradziła, ile za to cacko trzeba będzie wyłożyć w Europie. Jest drogo.

HTC Vive w Europie za 899 funtów

Kwota ta daje nam równowartość 3900 zł. Przedsprzedaż ruszyła 29 lutego, a w rękach pierwszych klientów sprzęt wyląduje 5 kwietnia. Zestaw obejmie:

  • gogle VR;
  • bezprzewodowe kontrolery;
  • czujniki laserowe wykrywające położenie użytkownika w wirtualnej przestrzeni.
HTC Vive
HTC Vive

Producent dokłada do tego także trzy gry i aplikacje, o których można przeczytać w informacji prasowej:

[olist][][b]Tilt Brush[/b], firmy Google: Twórz w prawdziwych trzech wymiarach dzięki wirtualnej rzeczywistości. Uwolnij swoją kreatywność, korzystając z przestrzennych pędzli, malując światłem, a nawet ogniem. Eksploruj nieskończone możliwości tworzenia. W Tilt Brush cała otaczająca Cię przestrzeń jest Twoim płótnem. Ogranicza Cię tylko wyobraźnia.[][b]Job Simulator: The 2050 Archives[/b], stworzony przez firmę Owlchemy Labs: W świecie przedstawionym w krzywym zwierciadle, w którym roboty całkowicie zastąpiły ludzi przy wszystkich pracach, uruchom „Job Simulator” i dowiedz się jak kiedyś wyglądała „praca”.[*][b]Fantastic Contraption[/b], stworzony przez firmę Northway Games: Wyobraź sobie, że gdzieś, na jednej z licznych lewitujących wysp, własnoręcznie tworzysz niesamowite maszyny a następnie puszczasz je w świat, aby podziwiać jak działają.[/olist]

Warto odnotować, że same gogle to nie wszystko. Aby cieszyć się wirtualną rzeczywistością potrzebny będzie jeszcze mocny pecet oraz - biorąc pod uwagę naturę tego urządzenia - sporo wolnej przestrzeni (przynajmniej 4 x 4 m).

Cena jest wysoka, ale na tle głównego konkurenta nie wypada najgorzej

Oculus Rift został wyceniony na 699 euro (ok. 3040 zł). Różnica w cenach wynosi zatem jakieś 850 zł. Sporo, ale:

  • Oculus nie dokłada do zestawu kontrolerów;
  • HTC Vive to w mojej opinii sprzęt o klasę lepszy.

Zarówno ja jak i Janek mieliśmy już okazję pobawić się goglami HTC Vive i Oculus Rift. Obaj jesteśmy zgodni co do tego, że póki co żaden sprzęt nie dostarcza tak realistycznych wrażeń jak dziecko HTC. Laserowe czujniki precyzyjnie wykrywają ruch, dzięki czemu można dosłownie spacerować po wirtualnym świecie. Genialne doświadczenie.

HTC Vive - najlepsze gogle VR, jakie widziałem

Nie można również zapomnieć o partnerstwie z firmą Valve. Biorąc pod uwagę, że pieczę nad rozwojem gogli trzymają twórcy platformy Steam, o dostępność wysokiej jakości produkcji można być raczej spokojnym.

Jest jednak jeszcze jeden konkurent

Co prawda Sony oficjalnie nie zdradziło jeszcze ceny kompatybilnych z PS4 gogli PlayStation VR, ale przedstawiciele firmy od dawna zapewniają, że mówimy o kwocie porównywalnej z ceną samej konsoli. Ponadto kilka dni temu na stronie czeskiego sklepu czc.cz przez moment widoczna była przedsprzedażowa cena wynosząca 11 990 koron, czyli ok. 1930 zł.

PlayStation VR
PlayStation VR© Sony

Jeśli przecieki się potwierdzą, Sony za kompletny zestaw VR obejmujący konsolę i gogle wołać będzie jakieś 3500 zł, czyli mniej niż HTC za samego Vive'a. Oczywiście nikt nie powinien mieć wątpliwości co do tego, że PlayStation VR będzie o wiele mniej zaawansowany graficznie i technologicznie, ale znacznie niższa cena to jednak trudny do przecenienia atut.

Jeśli jesteście zainteresowani goglami HTC Vive, możecie już składać zamówienia za pośrednictwem tej strony. Tak, urządzenie wysyłane jest także do Polski.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)