HTC Vive - najfajniejsze gogle wirtualnej rzeczywistości na rynku

HTC Vive - najfajniejsze gogle wirtualnej rzeczywistości na rynku

HTC Vive - najfajniejsze gogle wirtualnej rzeczywistości na rynku
Jan Blinstrub
21.09.2015 10:37, aktualizacja: 21.09.2015 14:55

Na pierwszy rzut oka - gogle wirtualnej rzeczywistości jak każde inne. Taki większy i cięższy Oculus. Jednak Vive to coś więcej. Żeby się o tym przekonać, trzeba jednak założyć je na głowę.

Jakiś czas temu byłem na krótkiej, nocnej prezentacji Vive. Słyszałem o tym sprzęcie dużo dobrego, jednak nie byłem zbyt entuzjastycznie nastawiony. Wystarczyło jednak kilka chwil, żebym zmienił zdanie. To najlepsze gogle VR, jakich używałem.

Przede wszystkim przenoszą do wirtualnego świata nie tylko oczy, ale także ciało. To pierwszy sprzęt, który umożliwia chodzenie po wirtualu. Doświadczenie jest świetne. Urządzenie reaguje na ruch bez opóźnień. Mózg jest oszukiwany skuteczniej, niż w przypadku Oculusa czy gogli Sony. Żeby to docenić, trzeba jednak Vive przetestować.

Sprzęt powinien trafić do sprzedaży w ciągu kilku najbliższych miesięcy. Nie wiadomo jednak, czy będzie od razu dostępny w Polsce. Pewne jest jednak, że nie będzie tani, a żeby działał poprawnie trzeba będzie podłączyć go do dość wypasionego komputera.

Vive jest tworzony z myślą o graczach. HTC odpowiada za hardware, a o treści dba Valve, do którego należy platforma Steam. Podobno w dniu premiery będzie dostępnych kilkadziesiąt tytułów w pełni wykorzystujących możliwości gogli.

Dość pisania, zobaczcie wideo z prezentacji.

HTC Vive - najlepsze gogle VR, jakie widziałem

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)