HTC wraca do korzeni? Firma ma szykować linię Wildfire

HTC wraca do korzeni? Firma ma szykować linię Wildfire

Marka HTC Wildfire może wrócić na rynek mobilny
Marka HTC Wildfire może wrócić na rynek mobilny
Mateusz Żołyniak
13.06.2019 17:35, aktualizacja: 14.06.2019 00:18

Najnowsze przecieki wskazują, że Tajwańczycy mogą wkrótce wskrzesić swoją budżetową markę Wildfire. Co więcej, chodzi może nie o pojedyncze urządzenie, a całą linię nowych smartfonów.

Rosyjski mobiltelefon donosi, że firma HTC na rynku rosyjskim zastrzegła aż 10 nazw związanych z marką Wildfire. Są to:

  • Wildfire E;
  • Wildfire E Plus;
  • Wildfire E1;
  • Wildfire E1 Plus;
  • Wildfire E2;
  • Wildfire E2 Plus;
  • Wildfire E3;
  • Wildfire E3 Plus;
  • Wildfire R;
  • Wildfire R Plus.

Dokumenty z bazy regulatora, nie zdradzają zbyt wielu szczegółów, ale sama marka Wildfire wskazuje, że chodzi o rozwiązania budżetowe. Pod nią w 2010 roku zadebiutował bowiem niedrogi smartfon HTC z 3,2-calowym ekranem QVGA oraz optycznym trackpadem, który działał na Snapdragonie S1 współpracującym z 384 MB RAM-u.

HTC Wildfire
HTC Wildfire

Rok później firma na rynek wprowadziła model HTC Wildfire S o znacznie poprawionej specyfikacji, ale ten nie odniósł wielkiego sukcesu i nie doczekał się następcy. Tajwańczycy w 2015 roku mieli wrócić do marki i zaprezentować Wildfire'a 5, który pojawił się nawet w bazie chińskiego regulatora rynku telekomunikacyjnego TENAA, ale projekt porzucono.

Druga próba powrotu z marką Wildfire

Teraz budżetowa marka HTC może powrócić na dobre, na co wskazuje zastrzeżenie kolejnych generacji modeli Wildfire. Niekoniecznie jednak to producent z Tajwanu będzie odpowiadał na nową linię. Dane wskazują, że za wytworzenie urządzeń odpowiadać będzie Fortune Ship.

Połączenie telefonu stacjonarnego z tabletem to jeden z produktów marki Poptel
Połączenie telefonu stacjonarnego z tabletem to jeden z produktów marki Poptel

Firma to stoi m.in. za marką Poptel, która specjalizuje się w niedrogich modelach typu rugged, ale ma też w ofercie kilka nietypowych rozwiązań, jak "bezpieczny smartfon". Szczegóły na temat jej współpracy z HTC nie są znane.

Może więc okazać się, że Fortune Ship jest podwykonawcą (OEM/ODM), u którego Tajwańczycy zamówili smartfony. Nie można jednak wykluczyć też, że firma z Shenzhen będzie licencjonować markę HTC na wybranych rynkach, a jej pierwszym krokiem będzie wprowadzenie budżetowej linii Wildfire. Konkrety pojawią się zapewne w niedalekiej przyszłości.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)