HTC: "zarobimy jeszcze więcej"

HTC: "zarobimy jeszcze więcej"

HTC: "zarobimy jeszcze więcej"
Paweł Żmuda
07.04.2010 11:12, aktualizacja: 07.04.2010 13:12

Przedstawiciele tajwańskiej firmy HTC opublikowali właśnie dane finansowe pochodzące z pierwszych miesięcy 2010 roku. Nieustannie rosnąca popularność smartofnów znacznie odbiła się na wynikach koncernu. Według raportu, w bieżącym roku, zysk HTC to ponad 100 milionów funtów. Wszystko dzięki sprzedaży HD2. Koncern informuje, że już teraz zyski znacznie przekroczyły oczekiwania.

Kolejnym motorem napędowym dla tajwańskiej firmy będą nowe Androidy, które powinny trafić na rynek jeszcze przed wakacjami. W ciągu ostatnich kilku lat, HTC przeszło sporą metamorfozę. Od producenta urządzeń brandowanych przez zleceniodawców, aż do sprzedaży wyśmienitych smartfonów pod własnym logo, chociaż nie można zapomnieć o telefonie zleconym przez Google - Nexusi One.

Zarząd HTC uważa, że to właśnie produkcja realizowana na zlecenie innych podmiotów pozwoliła na zbudowanie wysokiej pozycji na rynku. "Nasza strategia została pomyślnie zrealizowana", mówią przedstawiciele firmy. Zarząd HTC zapewnia, że zyski firmy cały czas będą wzrastać. Jeśli tylko konsumenci entuzjastycznie przyjmą HTC Legend i Desire i ich popularność przebije HD2.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)