5 lat temu Huawei dostarczył na rynek 3 mln smartfonów. W 2015 było ich ponad 30 razy więcej

Huawei P8
Huawei P8
Konrad Błaszak

31.12.2015 13:08, aktual.: 31.12.2015 14:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Chyba nikogo już nie dziwi, że Huawei jest jednym z największych producentów smartfonów na świecie, ale oficjalne statystyki i tak robią niesamowite wrażenie.

W połowie roku było wiadomo, że Huawei dostarczył na rynek 50 milionów smartfonów i zapewne wszyscy - łącznie z przedstawicielami tej firmy - zastanawiali się, czy uda się przekroczyć barierę 100 mln urządzeń. Jak wiecie, dwa tygodnie temu Chińczycy pochwalili się, że udało im się to osiągnąć, a teraz zdradzili nieco więcej szczegółów.

Sprzedaż smartfonów Huaweia z podziałem na lata
Sprzedaż smartfonów Huaweia z podziałem na lata© informacja prasowa

Mówiąc o spektakularnych sukcesach na rynku mobilnym przywołuje się firmy jak Xiaomi czy OnePlus, ale warto pamiętać, że w 2010 roku Huawei sprzedał 3 miliony smartfonów. Teraz ten rezultat jest lepszy o ponad 3000%, co pozwoliło Chińczykom stać się trzecim producentem telefonów na świecie. Robi to wrażenie, szczególnie że w całym 2015 na rynek trafiło 1,429 mld urządzeń. Co bardzo istotne, zapotrzebowanie na produkty ze średniej oraz wyższej półki wzrosło o 30%.

To nie koniec ciekawych wyników, ponieważ sprzedaż topowych modeli do końca września prezentowała się następująco:

Nie są to rezultaty tak dobre jak w przypadku flagowców Apple'a czy Samsunga, ale reszta stawki może śmiało ich pozazdrościć. Poza tym Mate S trafił do 48 krajów, a w Chinach został już pokazany model Mate 8. Nie bez znaczenia było zaprezentowanie Nexusa 6P, który wpłynął pozytywnie na odbiór tej marki w Ameryce Północnej.

Huawei
Huawei© informacja prasowa

Chińczycy nie oszczędzali również na badaniach i rozwoju. W ubiegłym roku na ten cel przeznaczono 14,2% rocznego dochodu, czyli 6,3 miliarda dolarów. Przełożyło się to na zgłoszenie 76 687 wniosków patentowych, z czego 18 tysięcy zostało wykorzystanych w urządzeniach tej marki. Poza tym Huawei założył 16 laboratoriów badawczych na całym świecie, które pracują nad różnymi rozwiązaniami. Inżynierowie z Japonii skupiają się na materiałach, a pracownicy w Paryżu dopracowują wygląd smartfonów oraz nakładki EMUI. Warto wspomnieć, że chiński producent założył ponad 10 tysięcy centrów i sklepów swoich produktów, a w ciągu następnego roku na terenie Chin powstanie jeszcze 1000 nowych.

Wszystkie liczby robią niesamowite wrażenie, szczególnie że jeszcze 5 lat temu Huawei w ogóle się nie liczył na rynku mobilnym. Oczywiście nie jest to jedyna firma z Państwa Środka, która ma ogromne ambicje. Jest przecież Lenovo, ZTE, Xiaomi, OnePlus czy też Meizu. Dla Huaweia najważniejsze jest teraz to, żeby zwiększyć prestiż swoich produktów, ponieważ nadal bardzo wielu z Was nie stawia go na równi z Apple'em czy też Samsungiem. Jak uda się to osiągnąć, Chińczycy śmiało mogą celować w pierwsze miejsce.

Źródło: informacja prasowa

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)