Huawei Body Fat Scale AH100 już w Polsce. Inteligentna waga w zaskakująco dobrej cenie

Huawei Body Fat Scale AH100 już w Polsce. Inteligentna waga w zaskakująco dobrej cenie

Huawei Body Fat Scale AH100 już w Polsce. Inteligentna waga w zaskakująco dobrej cenie
Miron Nurski
18.12.2017 15:21, aktualizacja: 18.12.2017 16:21

Huawei Body Fat Scale AH100 to inteligentna waga, która w Chinach zadebiutowała kilka tygodni temu. Na polską premierę trzeba było trochę poczekać, ale było warto, bo cena jest naprawdę rozsądna.

Huawei Body Fat Scale AH100 - polska cena to 199 zł

Przyznam, że Huawei mnie zaskoczył; nawet w niektórych chińskich sklepach jest drożej, a mówimy o produkcie dostępnym od ręki w lokalnych sieciówkach. Na "nieinteligentne" wagi o podobnych możliwościach trzeba przygotować niewiele mniej.

Skoro już jesteśmy przy możliwościach; Huawei Body Fat Scale AH100 - oprócz wagi - mierzy także:

  • zawartość tkanki tłuszczowej;
  • BMI;
  • masę mięśni;
  • zawartość wody w organizmie;
  • masę tkanki kostnej;
  • BMR (Wskaźnik Podstawowej Przemiany Materii).

Wszystkie dane są automatycznie synchronizowane z telefonem dzięki modułowi Bluetooth. Aplikacja Huawei Body Fat Scale dostępna jest zarówno na Androida (od 4.4 w górę), jak i iOS (od 8.0 w górę).

Obraz

Z wagi może korzystać wielu domowników; automatycznie rozpoznaje ona do 10 osób i synchronizuje dane z konkretnymi telefonami.

Do domowych zastosowań jak znalazł

Choć liczba zbieranych danych może robić wrażenie, trzeba mieć na uwadze, że tego typu wagi nie są tak dokładne jak profesjonalne urządzenia, które można znaleźć chociażby na siłowniach.

Zawartość tkanki tłuszczowej czy masa mięśni mierzone są dzięki impulsowi elektrycznemu, który przepływa od stopy do stopy. Innymi słowy - waga nie analizuje całego ciała, lecz nogi. Każdy człowiek z racji chociażby indywidualnego trybu życia ma w swoim ciele inny rozkład tłuszczu i mięśni i tłuszczu, dlatego dane zbierane w oparciu o same nogi są tylko orientacyjne.

Profesjonalne wagi wyposażone są dodatkowo w specjalne uchwyty; po wzięciu ich do rąk tworzy się zamknięty obwód obejmujący niemal całe ciało. Tego typu sprzęty są jednak dużo droższe, a i nie każdy potrzebuje aż tak dokładnych danych. Do - nazwijmy to - domowych zastosować waga Huaweia będzie więcej niż wystarczająca.

Alternatywy?

Wykluczając produkty nikomu nieznanych chińskich marek o wątpliwej reputacji, sensowną cenową konkurencję stanowi chyba tylko waga Xiaomi Mi Body Smart Scale 2.

W oficjalnej polskiej dystrybucji jest nawet tańsza od urządzenia Huaweia (159 zł), choć też trudniej dostępna (głównie Allegro). Huawei Body Fat Scale AH100 broni się dostępnością w popularnych sklepach x-kom, Mediamarkt oraz Saturn.

PS. Podczas gdy na większości rynków waga sprzedawana jest pod brandem należącej do Huaweia marki Honor, u nas znajduje się na niej logotyp samego Huaweia. To jednak w obu przypadkach dokładnie to samo urządzenie.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)