Huawei FreeBuds 3i zaprezentowane. Oto tanie słuchawki z aktywną redukcją szumów

Huawei FreeBuds 3i zaprezentowane. Oto tanie słuchawki z aktywną redukcją szumów
Źródło zdjęć: © Huawei
Patryk Korzeniecki

06.05.2020 18:24, aktual.: 06.05.2020 20:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Huawei tworząc FreeBuds 3i zadbał nie tylko o aspekt wygody i jakości dźwięku, ale także tłumienia. Ma w tym pomóc zestaw mikrofonów rozmieszczony w różnych miejscach słuchawki.

Huawei FreeBuds 3i zaliczyły właśnie premierę w Europie. To słuchawki TWS napakowane funkcjami i mikrofonami, jednak producent trochę przyoszczędził na baterii. Mają za to dobrze sprawdzać się w hałasie.

Huawei postawił na aktywne tłumienie

Huawei FreeBuds 3i wyposażone zostały w silikonowe gumki, które nie tylko zwiększają komfort, ale także pozwalają lepiej odciąć się od dźwięków otoczenia.

Tutaj warto wspomnieć o zaimplementowanej funkcji ANC, czyli aktywnego tłumienia hałasów otoczenia. W każdej słuchawce rozmieszczono 3 mikrofony - wewnątrz słuchawki, na zewnątrz i na samym końcu dolnej części. Taki zestaw według Huaweia pozwala na tłumienie ze skutecznością do 32 dB.

Obraz
© Huawei

Huawei FreeBuds 3i oczywiście tłumią aktywnie nie tylko w czasie słuchania muzyki, ale także przy rozmowach.

Huawei chwali się też przetwornikami o średnicy 10 mm, które mają dostarczyć dźwięk o zadowalającej jakości.

Huawei FreeBuds 3i pozwolą zatrzymać muzykę dotykiem

Producent zaimplementował sterowanie dotykiem. Pozwala ono na włączanie i wyłączanie ANC, zatrzymywanie muzyki czy odbieranie połączeń. Huawei FreeBuds 3i ponadto automatycznie pauzują utwór po wyjęciu ze słuchawek i kontynuują granie po włożeniu ich do ucha.

Obraz
© Huawei

Huawei FreeBuds 3i mają pozwolić na 3,5 godziny odsłuchu na jednym ładowaniu i 14,5 godziny grania przy doładowywaniu za pomocą dołączonego etui. Testy zostały wykonane jednak bez ANC i z mocą ustawioną na 50 proc.. Jeśli więc planujecie słuchać muzyki z aktywnym tłumieniem oraz z większą głośnością, to niestety musicie liczyć się z krótszym czasem na baterii.

Huawei FreeBuds 3i wydawały mi się ciekawą, tanią alternatywą dla Apple AirPods Pro dopóki nie zapoznałem się z wytrzymałością baterii. Słuchawki Apple zapewniają jednak dużo dłuższe czasy na baterii - 5 godzin słuchania vs 3,5 godziny bez etui i 14,5 godziny vs 24 godziny przy doładowywaniu.

Obraz
© Huawei

Słuchanie z włączoną redukcją szumów zwiększa zauważalnie pobór energii, jednak Huawei się tym nie chwali. I prawdopodobnie nie ma czym. Słuchawki TWS trzymające na baterii mniej niż 3 godziny nie są czymś godnym podziwu. Ratuje je jednak cena - z informacji GizChina wynika, że mają kosztować 90 euro (ok. 407 złotych).

Huawei FreeBuds 3i w kolorze białym będą dostępne w Europie 20 maja, jednak czarny wariant kupimy dopiero 17 czerwca. Nie ma na tę chwilę informacji o dostępności w innych regionach.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)