Huawei i ZTE zagrożeniem dla bezpieczeństwa USA. Tak twierdzi Federalna Komisja Łączności

Huawei i ZTE zagrożeniem dla bezpieczeństwa USA. Tak twierdzi Federalna Komisja Łączności

Donald Trump
Donald Trump
Źródło zdjęć: © Xinhua News/East News
Karolina Modzelewska
30.10.2019 10:27, aktualizacja: 30.10.2019 12:12

Amerykańska komisja ds. wywiadu uważa, że Huawei i ZTE mogą działać na zlecenie chińskiego rządu i wykorzystywać swoje technologie w celach wywiadowczych. Federalna Komisja Łączności chce, by firmy uznano za zagrażające bezpieczeństwu narodowemu. Cios wymierzony w chińskich dostawców może odbić się na Amerykanach.

Federalna Komisja Łączności (FCC) dąży do uznania Huaweia i ZTE za firmy zagrażające bezpieczeństwu narodowemu USA. Głosowanie w tej sprawie odbędzie się w listopadzie.

Decyzja zmusi amerykańskich operatorów do wymiany sprzętu i odetnie im dostęp do dotacji na jego zakup. Tym samym Amerykanie mogą stracić nawet 8,5 mld dolarów.

Uznanie Huaweia i ZTE za firmy zagrażające bezpieczeństwu narodowemu uderzy przede wszystkim w operatorów działających na terenach wiejskich. Takich podmiotów jest około 12. Korzystają ze sprzętu Huaweia i ZTE, bo jest najtańszy.

Huawei i ZTE: nowe propozycje od FCC

Federalna Komisja Łączności planuje zaproponować nowe rozwiązania dla operatorów. Najpierw chce jednak poznać ich potrzeby. FCC musi ustalić, ile kosztowałaby wymiana sprzętu Huaweia i ZTE na nowe urządzenia i na podstawie tej wiedzy ustalić odpowiednią rekompensatę.

  • Jeśli chodzi o 5G i bezpieczeństwo Ameryki, nie możemy pozwolić sobie na ryzyko. Nie możemy zignorować ryzyka, że chiński rząd będzie próbował wykorzystać luki w sieci w celu zaangażowania się w szpiegostwo, wgrania złośliwego oprogramowania i wirusów, oraz że będzie w inny sposoby narażać bezpieczeństwo naszych krytycznych sieci komunikacyjnych – stwierdził Ajit Pai, prezes FCC.
Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)