Huawei Ideos S7 Slim - budżetowiec na bogato [pierwsze wrażenia]

Huawei Ideos S7 Slim
Huawei Ideos S7 Slim
Michał Brzeziński

01.11.2011 20:08, aktual.: 01.11.2011 21:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dla wielu osób ten model może być kompletną nowością. Świat tabletów obraca się wokół dwurdzeniowych urządzeń z Honeycombem (a zaraz ICS), a próbę zbudowania urządzenia budżetowego podejmowano wielokrotnie, często nieudanie. Ideos S7 Slim nie jest jednak typowym przedstawicielem niższej półki, a w każdym razie na to wskazuje jego wyposażenie - procesor 1 GHz, 512 MB pamięci RAM oraz moduł 3G. Czy firmie Huawei udało się podnieść poprzeczkę?

Wygląd i wykonanie

Gdyby liczył się sam wygląd, Ideos S7 Slim bardzo szybko zniknąłby ze sklepów. Po wyjęciu go z pudełka byłem pozytywnie zaskoczony. Przód jest standardowy jak na niższą półkę cenową - 7-calowy ekran z czarną ramką, a na niej 3 przyciski, które od razu zdradzają, że mamy do czynienia z archaiczną wersją Androida. Z drugiej strony wyświetlacza znajduje się czujnik światła oraz kamerka do wideorozmów - bardzo miły dodatek.

Ideos S7 Slim - Przód
Ideos S7 Slim - Przód

Całe piękno tabletu kryje się z tyłu. Jest on surowy, ale dzięki temu wygląda elegancko, Odznacza się srebrny, wąski pasek z napisem IDEOS oraz aparatem. Oryginalnie i schludnie, czyli idealnie. Ceną za taki wygląd jest trudność w zdejmowaniu pokrywy baterii (gdzie znajduje się także slot karty SIM). Zakładanie jej z powrotem jest jeszcze gorsze.

Ideos S7 Slim - Tył
Ideos S7 Slim - Tył

Boki urządzenia są przepełnione, na każdym z nich znajduje się jakiś port i/lub przycisk. Z jednej strony oznacza to wysoką funkcjonalność, ale rozmieszczenie jest dość niefortunne, co opiszę w szczegółowej recenzji.

Grubość oraz waga urządzenia są standardowe - nie mam do nich żadnych zastrzeżeń. Całość wydaje się solidna i dobrze dopasowana.

Wyświetlacz

Ideos S7 Slim wyposażony jest w wyświetlacz o przekątnej 7 cali i rozdzielczości 480 x 800. Nie muszę pisać, że piksele można dostrzec bez problemu, jednak nie jest to wielka wada, biorąc pod uwagę zastosowanie tabletu. Ale z pewnością to już nie tłumaczy słabej jakości wyświetlanych kolorów. Są one lekko wyblakłe, a w połączeniu ze słabą jasnością ekranu jest po prostu kiepsko.

Ideos S7 Slim - Wyświetlacz
Ideos S7 Slim - Wyświetlacz

Powierzchnia wyświetlacza nie jest przyjazna dla użytkownika - palce nie chcą się ślizgać, zrobienie dłuższego, płynnego ruchu wymaga trochę praktyki (lub wyrobienia się powierzchni?). Dotyk działa przyzwoicie, chociaż do perfekcji jeszcze długa droga - podczas przewijania siatki aplikacji raz na jakiś czas zdarza się niechcący kliknąć w jakąś ikonkę. To również może być spowodowane wyłącznie powierzchnią ekranu.

Oprogramowanie

Ideos S7 Slim działa pod kontrolą Androida Froyo. Korzystanie na tablecie z wersji niższej niż 3.0 jest wątpliwą przyjemnością, więc większość producentów dodaje swoje nakładki. Huawei zastosował Surf UI. Zmiany są znaczące, ale na korzyść użytkownika.

Ideos S7 Slim - Ekran główny
Ideos S7 Slim - Ekran główny

Pierwszym zaskoczeniem jest nietypowy podział ekranów głównych na pięć kategorii: Home, WWW, Rozrywka, Komunikacja i Ulubione. W interfejsie nie ma wysuwanej belki, jednego z charakterystycznych elementów Androida. W zamian za to jest kilka ikonek szybkiego dostępu oraz przycisk otwierający znacząco zmodyfikowaną belkę z powiadomieniami oraz menedżerem zadań.

Huawei, projektując interfejs, zrezygnował ze zbędnych fajerwerków - ma on po prostu działać. W tym wypadku jest to dobre podejście, bo nawet uproszone oprogramowanie nie powala szybkością. Spełni oczekiwania mniej wymagających użytkowników, ale animacjom do płynności jeszcze sporo brakuje.

W zestawie jest kilka preinstalowanych aplikacji, ale w przeciwieństwie do tabletów z jeszcze niższej półki użytkownik ma dostęp do Android Marketu. Pozwoli tu uniknąć braków programowych.

Jest tylko jedno "ale"

Przeciętna cena Ideosa S7 Slim to około 1100-1200 zł, wyjątkowo można znaleźć lepsze oferty. I właśnie to może być największą przeszkodą w zdobyciu pokaźnej liczby klientów. Koszt zakupu stawia urządzenie pomiędzy niskobudżetowcami a tańszymi tabletami z Honeycombem. A jest to już jakaś poprzeczka do przeskoczenia. W pełnej recenzji postaram się odpowiedzieć na pytanie, czy Huawei stanął na wysokości zadania: jak bardzo S7 Slim odbiega od najdroższych modeli, a jednocześnie w czym jest wyraźnie lepszy od najtańszych.

Jeśli macie jakieś pytania, zadawajcie je w komentarzach.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)