Huawei Ideos X5 i X6 oficjalnie

Strona głównaHuawei Ideos X5 i X6 oficjalnie
11.12.2010 08:13
Huawei Ideos X5 i X6 oficjalnie
Jakub Płaza
Jakub Płaza

Huawei ma na swoim koncie dwa ciekawe urządzenia. Są nimi smartfony z serii Ideos – X5 oraz X6. Oba są prawdziwie high-endowe i nie mniej stylowe.

Zacznę od tego, że działają pod kontrolą Androida w wersji 2.2. Na razie nie wiadomo czy doczekają się najnowszej aktualizacji. Bardzo prawdopodobne, że tak. Pora jednak przypomnieć sobie ich specyfikację.

X6 jest tym lepszym i większym. Na pokładzie znalazł się 4,1 calowy ekran WVGA. Zaczęło się dobrze. Dalsza część danych technicznych również nie zawiedzie. Z Internetu skorzystamy bowiem dzięki łączności HSPA (do 14,4 Mbps) oraz WiFi. Sercem smartfona jest procesor o taktowaniu 1 GHz, który sprawi, że korzystanie z GPS, wsparcia dla Dolby Mobile surround oraz aparatu 5 MP, będzie przyjemnością. Dodatkowym plusem w temacie multimediów jest obecność wyjścia HDMI.

X5 jest modelem nieco niższym, więc odrobinę skromniej wyposażonym. Przekątna ekranu skróciła się do 3,8 cala. Pozostała jednak łączność HSPA, WiFi, nawigacja GPS oraz aparat 5 MP.

Niestety nie wiemy, kiedy dokładnie rozpocznie się sprzedaż obu urządzeń. Według wcześniejszych informacji może to być sama końcówka bieżącego roku i początek przyszłego. Nie wiadomo również jakich cen mamy się spodziewać. Myślę, że nie będą wygórowane, a Ideos’y mogą okazać się godnymi uwagi telefonami.

Źródło: Unwired view

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)