Czy stawiasz Huaweia na równi z Apple'em, Samsungiem, LG i innymi renomowanymi markami? [Ankieta]

Czy stawiasz Huaweia na równi z Apple'em, Samsungiem, LG i innymi renomowanymi markami? [Ankieta]

Huawei
Huawei
Źródło zdjęć: © Shutterstock
Miron Nurski
02.12.2015 01:17, aktualizacja: 02.12.2015 10:52

Huawei - producent atrakcyjnych cenowo chińczyków czy jedna z czołowych marek? Jakie macie podejście do tej firmy?

Wczoraj przeglądaliśmy z Jankiem Blinstrubem smartfony z różnych przedziałów cenowych. Porównywaliśmy niedrogiego smartfona Huaweia z jakimś b-brandem. Pod względem specyfikacji ten pierwszy wypadł gorzej, więc zaczęliśmy się zastanawiać, czy cokolwiek za nim przemawia. W pewnym momencie stwierdziłem, że stoi za nim marka. Janek słusznie zauważył, że gdybym napisał coś takiego jeszcze dwa lata temu, to zabiłby mnie śmiechem.

No właśnie - czy logo Huawei na obudowie jest już czymś, co ma prawo podbić cenę urządzenia? Choć sprzedażowo Chińczycy od dawna radzą sobie bardzo dobrze - głównie za sprawą dużej popularności w Państwie Środka - w naszej części świata pozostawali w cieniu. Nie ukrywam, że sam jeszcze do niedawna patrzyłem na Huaweia trochę jak na producenta drugiej kategorii. Po jednej stronie widziałem smartfony Apple'a, Samsunga, LG, Sony, HTC czy Motoroli, a po drugiej właśnie Huaweia czy ZTE. Niby dość znane, ale jednocześnie warte uwagi w zasadzie tylko za sprawą cenowej konkurencyjności.

Robert Lewandowski został ambasadorem Huaweia
Robert Lewandowski został ambasadorem Huaweia

Nie da się jednak nie zauważyć, że w ostatnim czasie Huawei wyrósł na znacznie poważniejszego gracza, który ma do zaoferowania coś więcej niż produkty z łatką "jak na tę cenę ujdzie". Janek przez wiele miesięcy używał Mate'a 7 prywatnie i bardzo go sobie chwalił. Mate S celuje w tę samą półkę cenową, co flagowce liderów rynku (2799 zł). Ambasadorem marki został Robert Lewandowski. W mojej opinii znamienny jest także fakt, że Huawei otrzymał nexusowe błogosławieństwo od samego Google'a, a przy produkcji Nexusów wyszukiwarkowy gigant nigdy nie współpracował z byle kim.

Nexus 6P
Nexus 6P

A jak Wy się zapatrujecie na Huaweia? Czy Waszym zdaniem firma zapracowała sobie na to, by uznawać ją za renomowaną markę? Czy jej logo ma prawo podbić cenę produktu? Ankietę i komentarze oddajemy do Waszej dyspozycji.

[polldaddy]9208189[/polldaddy]

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)