Huawei Mate 30 RS Porsche Design potwierdzony. Premiera na dniach

Huawei Mate 30 RS Porsche Design potwierdzony. Premiera na dniach

Premiera Huawei Mate 30 Pro już 19 września
Premiera Huawei Mate 30 Pro już 19 września
Źródło zdjęć: © Getty Images
Oskar Ziomek
16.09.2019 12:20, aktualizacja: 16.09.2019 16:22

Huawei oficjalnie potwierdził, że model Mate 30 nie powstanie tylko w dwóch podstawowych wariantach. Planowana jest także ekskluzywna wersja RS, która jest tworzona przy współpracy z Porsche Design. Urządzenie zostanie pokazane jeszcze we wrześniu.

Smartfon Huawei Mate 30 i Mate 30 Pro nie będą jedynymi modelami, które zostaną zaprezentowane już 19 września w Monachium. Producent potwierdził bowiem na Twitterze, że podczas prezentacji nie zabraknie także edycji specjalnej, modelu Mate 30 RS Porsche Design.

Podobnie jak w przypadku Mate 30 Pro, już teraz wiemy, jak może wyglądać edycja RS Porsche Design.

Rendery urządzenia, które trafiły do sieci, nie są co prawda oficjalne, ale zostały pokazane przez Evana Blassa, który znany jest z udostępniania przecieków pokrywających się później z rzeczywistością.

Nieoficjalny render Huawei Mate 30 RS Porsche Design
Nieoficjalny render Huawei Mate 30 RS Porsche Design© Twitter, Evan Blass

Huawei Mate 30 RS Porsche Design będzie się wyróżniać między innymi z zewnątrz. Smartfon otrzyma inną tylną obudowę. Jak sugerują rendery, producent zrezygnuje z okrągłego modułu z aparatami na rzecz podłużnego, prostokątnego. Na tyle obudowy ma się także znaleźć materiał przypominający skórę.

Na tę chwilę nie wiadomo, czym jeszcze miałby się wyróżniać Mate 30 RS Porsche Design. W przeszłości smartfony z tej serii różniły się od swoich pierwowzorów nie tylko wyglądem, ale także specyfikacją. Możliwe więc, że urządzenie zostanie wyposażone na przykład w szybsze ładowanie lub pamięć o jeszcze większej pojemności.

Huawei Mate 30 bez Usług Google

Warto zwrócić uwagę, że jeśli do czasu pojawienia się urządzenia w sklepach Huawei nie "dogada się" z Google, Mate 30, Mate 30 Pro (a co za tym idzie, także wersja RS Porsche Design) nie pozwolą użytkownikom na wykorzystywanie Usług Google.

Oznacza to, że choć w smartfonie będzie działać Android, korzystanie z niego będzie uciążliwe. Aplikacje takie jak Gmail czy Mapy Google nie będą mogły działać poprawnie, przez co opłacalność zakupu takiego modelu stanie pod znakiem zapytania.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (2)