Huawei Mate 40 z wyjątkowym aparatem. Mowa o technologii rodem z... okularów korekcyjnych

Huawei Mate 40 z wyjątkowym aparatem. Mowa o technologii rodem z... okularów korekcyjnych

Huawei Mate 40 z wyjątkowym aparatem. Mowa o technologii rodem z... okularów korekcyjnych
Patryk Korzeniecki
10.04.2020 17:03, aktualizacja: 10.04.2020 19:03

Huawei może sięgnąć do przemysłu optycznego i zainspirować się technologią wykorzystywaną w zaawansowanych soczewkach progresywnych.

Huawei znany jest z nieszablonowych rozwiązań w świecie fotografii mobilnej. Stosuje on np. matryce RYYB, które pozwalają na osiągnięcie lepszej jakości obrazu trudniejszych warunkach oświetleniowych. Kolejnym przykładem może być zastosowanie teleobiektywu wieloodbiciowego w P40 Pro+, który jest pierwszą taką konstrukcją w świecie smartfonów.

Huawei Mate 40 według plotek może przedstawić kolejną innowację i wykorzystać zaawansowane rozwiązana stosowane w zakładach okulistycznych.

Huawei Mate 40 z szansą na lepszy szeroki kąt

Według informacji analityka Ming-Chi Kuo, Huawei może pracować nad udoskonaleniem optyki obiektywu szerokokątnego w nadchodzącym Mate 40. Ma w tym pomóc technologia soczewek free-form.

W dużym skrócie polega ona na wykorzystaniu skomplikowanych obliczeń matematycznych do opracowania kształtu soczewki. Pozwala to na zwiększone możliwości załamywania światła i w rezultacie osiągnięcie mniejszych zniekształceń i jeszcze lepszego obrazu.

Huawei Mate 30
Huawei Mate 30© Huawei

Technika free-form jest powszechnie stosowana do produkcji soczewek progresywnych wysokiej klasy wykorzystywanych w okularach korekcyjnych. Nie została jednak jeszcze zastosowana w aparacie smartfonu.

Huawei Mate 40 według Phone Areny mógłby też mieć optykę zajmującą mniej miejsca. Rozwiązanie free-form pozwala na nakładanie soczewek jednej na drugą, co pozwala na projektowanie bardziej kompaktowych układów.

Huawei Mate 40 prawdopodobnie zostanie wyposażony w peryskop i sensor ToF, które uzupełnią główny i ultraszerokokątny aparat. Chodzą też plotki, że Huawei zastosuje procesor Kirin 1020 wykonany w procesie 5 nm.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)