Huawei Mate 40 z... ruchomym przyciskiem migawki? Idea jest trywialna

Huawei Mate 30 Pro
Huawei Mate 30 Pro
Patryk Korzeniecki

18.06.2020 13:11, aktual.: 18.06.2020 15:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Grafiki patentowe dają ponadto szansę na to, że Huawei może wykorzystać technologię szkła elektrochromowego znanego z koncepcyjnego smartfonu OnePlusa i aut McLarena.

Huawei Mate 30 Pro wyposażono w ekstremalnie zagięty wyświetlacz. Panel OLED zachodzi na boki telefonu tak mocno, że konieczne było wyeliminowanie przycisków głośności i wykorzystanie do regulacji natężenia dźwięku bocznej części ekranu (wirtualne przyciski).

Wygląda na to, ze Huawei planuje szersze wykorzystanie potencjału zakrzywionego ekranu.

Aparat Huaweia Mate 40 z wirtualnym przyciskiem migawki

Huawei Mate 40 według informacji serwisu LetsGoDigital ma wykorzystywać zakrzywioną część ekranu do umieszczenia części interfejsu kamery, włącznie z przyciskiem migawki. Ma to umożliwić jego dowolną zmianę położenia w zależności od upodobań użytkownika.

Obraz
© LetsGoDigital

Na bocznej ściance Huaweia Mate 40 ma ponadto znaleźć się:

  • suwak ustawień (+ i -),
  • kontrola doświetlenia,
  • ikona filtrów i HDR,
  • ustawienia balansu bieli
  • przycisk galerii.

Patent Huaweia złożony 6 lipca 2019 roku zawiera całkiem dokładne wizualizacje mogące zdradzać wygląd modelu Mate 40.

Huawei Mate 40 może mieć niewidoczne obiektywy

Jeśli są prawdziwe, to smartfon ma zostać wyposażony w wodospadowy ekran z bardzo małym wcięciem skrywającym dwa aparaty selfie. Widzimy też złącze USB typu C, pojedynczy grill głośnika umieszczony z lewej strony i gładki tylny panel.

Obraz
© LetsGoDigital

Na wizualizacjach Huaweia Mate 40 nie widać obiektywów aparatów. Powody mogą być różne. Można przypuszczać, że Huawei pracuje nad ukryciem ich pod szkłem o zmiennej przezroczystości jak w OnePlusie Concept One. Może być też tak że... po prostu ich nie uwzględniono w wizualizacji. W końcu to tylko grafiki patentowe.

Huawei Mate 40 ze szkłem elektrochromowym może być potencjalnie pierwszym telefonem seryjnym z tego typu rozwiązaniem. O ile go ktoś nie uprzedzi.

Ciekaw jestem, jak patent Huaweia sprawdziłby się to w praktyce - na pewno ikonki byłyby słabiej widoczne z powodu zakrzywienia. Poza tym z racji wirtualnej natury nie byłyby wyczuwalne pod palcami, co może być kolejnym problemem. Niewątpliwą zaletą byłaby jednak możliwość dowolnej zmiany interfejsu aparatu w zależności od sytuacji lub ustawień użytkownika. Zobaczymy, co Huawei wymyśli.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)