Huawei Mate 40 zostanie pokazany w październiku. Producent potwierdził datę

HUAWEI MATE 40 PRO - WIZUALIZACJA
HUAWEI MATE 40 PRO - WIZUALIZACJA
Źródło zdjęć: © TWITTER.COM/ONLEAKS / PRICEBABA.COM
Oskar Ziomek

10.10.2020 10:41, aktual.: 10.10.2020 12:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Huawei potwierdził, że 22 października pokaże światu model Mate 40. To będzie jeden z ostatnich smartfonów marki wyposażony w autorski układ HiSilicon Kirin. Firma TMSC nie może ich już bowiem produkować od września, a co za tym idzie – dostępność nowego Mate 40 będzie bardzo ograniczona.

Premiera Mate 40 odbędzie się podczas konferencji pod hasłem Leap Further Ahead, która będzie strumieniowana w sieci 22 października o godzinie 14:00 czasu polskiego. Szczegóły nie są na razie znane, ale wiele wiemy już z wcześniejszych przecieków.

Spodziewany wygląd Huawei Mate 40 znamy od dawna: do sieci już 2 miesiące temu trafiły grafiki, które powstały na bazie przemysłowych plików, dzięki czemu są dość wiarygodne. Jak się okazuje, Huawei Mate 40 może się wyróżniać wąskim, podłużnym wcięciem w ekranie na aparat i czujnik głębi oraz dużym kołem na tylnej obudowie, na obszarze którego zabudowano 3 obiektywy aparatu.

Mate 40 ma mieć ekran o przekątnej 6,4 cala, więc z pewnością nie będzie go można zaliczyć do kompaktowych. Nie będzie można tego tym bardziej powiedzieć o Mate 40 Pro, w przypadku którego spodziewany ekran będzie miał przekątną aż 6,7 cala. Tutaj atutem mają być także 4 obiektywy głównego aparatu. Jeden z nich najpewniej będzie peryskopowy.

Huawei Mate 40 Pro - wizualizacja
Huawei Mate 40 Pro - wizualizacja© twitter.com/OnLeaks / pricebaba.com

Huawei Mate 40 może być ciekawą propozycją dla osób, które są otwarte na rozwiązania chińskiego producenta i nie będzie im przeszkadzać brak dostępu do Usług Google Play. Choć dostępność Mate 40 z pewnością będzie mocno ograniczona, z nieoficjalnych źródeł wiemy, że urządzenie będzie dostępne w Polsce.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)