Huawei Mate S - 5 rzeczy, które Chińczycy zrobili dobrze

Huawei Mate S - 5 rzeczy, które Chińczycy zrobili dobrze

Huawei Mate S - 5 rzeczy, które Chińczycy zrobili dobrze
Łukasz Skałba
29.12.2015 12:51, aktualizacja: 29.12.2015 14:38

Flagowy phablet Huaweia, poza porządnym wykonaniem i bardzo dobrym ekranem AMOLED, oferuje kilka niespotykanych u konkurencji rozwiązań. Chcesz wiedzieć jakich? Zapraszam do lektury.

Czytnik linii papilarnych

Czytnik wyróżnia się jednak czymś jeszcze. Obsługuje on gesty, których próżno szukać w smartfonach innych marek. W niektórych sytuacjach przejmuje on rolę gładzików znanych z laptopów. Można na przykład przewijać za jego pomocą zdjęcia w galerii. Wystarczy muskać go w lewo lub w prawo. Analogiczny ruch z góry na dół zaowocuje natomiast wysunięciem belki powiadomień. Za jego pomocą można także odbierać połączenia oraz robić zdjęcia. Podwójne stuknięcie czytnika czyści natomiast ekran powiadomień. Działa to całkiem fajnie i, o dziwo, fotki w galerii przegląda się według mnie nawet wygodniej niż w tradycyjny sposób.

Knykciowe gesty

Z dowolnego miejsca systemu możliwe jest też otwieranie kilku wybranych aplikacji. Na przykład gdy chcemy uruchomić aparat, to wystarczy narysować knykciem literę "c", a gdy przeglądarkę internetową - "e". Skuteczność rozpoznawania gestów, może nie jest 100-procentowa, ale i tak jest zaskakująco wysoka. A najfajniejsze w tym wszystkim jest to, że rysować knykciem można także na zgaszonym ekranie, od razu dostając się do docelowej aplikacji.

iOS-owy Andorid

EMUI 3.1
EMUI 3.1

Kolejnym podobieństwem jest uniwersalna wyszukiwarka, pozwalająca znajdować treści w aplikacjach, kontaktach, wiadomościach itp. Aktywuje się ją muśnięciem w dół ekranu. Podobny jest też wysuwany z góry pasek powiadomień.

Czy to źle? To zależy od indywidualnych preferencji. Myślę jednak, że dla osób, które kiedykolwiek posiadały jakiś sprzęt firmy Apple, nakładka EMUI może okazać się bardzo przyjazna. Co więcej, oferuje ona płynną i stabilną pracę, a to w świecie Androida nie jest oczywistością.

AMOLED jaki jest, każdy widzi

Obraz

Inne parametry ekranu, takie jak kąty widoczności, również zasługują na pochwałę i pokazują, że pod względem jakości wyświetlanego obrazu, propozycja Huaweia należy do czołówki.

Wygląd i wykonanie

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
[1/8]

Front chroni szkło 2,5D (ma zaoblone krawędzie). Ekran zajmuje większą część przedniego panelu. Szczególnie dobrze zagospodarowana jest przestrzeń nad nim, na której zmieścił się głośniczek, czujnik oświetlenia, kamerka do selfie oraz lampa doświetlająca. Design jest niewątpliwie jego dużą zaletą.

Podsumowanie

Materiał powstał we współrpacy z firmą Huawei*

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)