Huawei Mate X jest drogi w naprawie. Wymiana ekranu w cenie flagowca

Huawei Mate X jest drogi w naprawie. Wymiana ekranu w cenie flagowca
Patryk Korzeniecki

20.11.2019 10:39, aktual.: 20.11.2019 11:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Huawei Mate X kosztuje krocie. Za tą cenę spokojnie można by kupić używane auto. Oprócz zawrotnej ceny samego urządzenia ujawnione zostały też równie zawrotne ceny napraw serwisowych.

Kilka lat temu producenci telefonów rozpoczęli trend projektowania dużych urządzeń ze szklanymi i ceramicznymi obudowami. Są one dużo podatniejsze na stłuczenia i uszkodzenia i oczywiście droższe w naprawie - jeden upadek na betonowe płytki może kosztować fortunę. Wygląda na to, że i tak już wysokie ceny napraw podniesie nowa generacja telefonów.

Huawei Mate X: za ile go naprawimy?

Huawei Mate X ma dosyć zróżnicowane ceny napraw. Jak informuje serwis tech.sina.com.cn, najtańsza jest wymiana baterii - w przeliczeniu ponad 150 zł. Droższa jest naprawa jej pokrywy - prawie 200 zł. Dalej mamy moduł aparatu - prawie 200 złotych. Za płytę główną zapłacilibyśmy prawie 2000 zł. I tu dochodzimy do najdroższej naprawy, wymiany ekranu, która kosztuje...

4000 złotych za nowy wyświetlacz

Jest to mniej więcej tyle, za ile kupilibyśmy dzisiaj flagowca.

Przypomnę w tym momencie cenę Huaweia Mate X, która wynosi w Chinach równowartość ponad 9000 złotych bez podatków. Na tle całościowej wartości urządzenia nie wydaje się to aż tak dużo, chociaż ciężko mi powiedzieć, że jest tanio.

Huawei Mate X, czyli ryzykowne podejście do idei składanego telefonu

Huawei Mate X
Huawei Mate X© materiały prasowe

Huawei Mate X prezentuje inną formę składanego telefonu niż Samsung Galaxy Fold. Telefon zamiast zginać się do wewnątrz, zgina się do zewnątrz. Dzięki temu ekran cały czas jest widoczny, przez co nie było potrzeby użycia drugiego wyświetlacza. Może być jednak problem z jego ochroną, gdyż przez cały czas jest odsłonięty i narażony przez to na uszkodzenia i rysy.

Miejmy więc nadzieję, że czas przyniesie nam tańsze, elastyczne ekrany o podobnej odporności do tradycyjnych.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (9)
Zobacz także