Huawei Sound X oficjalnie. Chińczycy obiecują dźwięk warty 5000 zł w głośniku za 1000 zł

Huawei Sound X oficjalnie. Chińczycy obiecują dźwięk warty 5000 zł w głośniku za 1000 zł

Huawei Sound X oficjalnie. Chińczycy obiecują dźwięk warty 5000 zł w głośniku za 1000 zł
Patryk Korzeniecki
27.11.2019 11:32, aktualizacja: 27.11.2019 12:32

Huawei Sound X to inteligentny głośnik, który został opracowany we współpracy z jedną z najbardziej luksusowych audiofilskich marek.

Wygląda na to, że Huawei zaczyna stawiać pierwsze kroki w sprzęcie audio wysokiej półki. Naprawdę wysokiej.

Nowy produkt chińskiego producenta o nazwie Huawei Mate Sound X to urządzenie, które ma szansę zostać hitem w swojej półce.

Huawei Sound X to pierwszy inteligentny głośnik z certyfikatem Hi-Res

CEO Huawei, Yu Zhengdong w rozmowie z mediami podkreślał, że Huawei Sound X jest praktyczniejszy niż tradycyjne rozwiązania nagłośnieniowe. Dla przykładu, jeśli użytkownik będzie chciał posłuchać muzyki, to wystarczy, że mu o tym powie. Świadczy to o zaimplementowaniu obsługi głosowej.

Huawei Sound X
Huawei Sound X© materiały prasowe

Huawei Sound X ponadto jest pierwszym urządzeniem z kategorii inteligentnych głośników, które zostało oznaczone certyfikatem Hi-Res. Takiego certyfikatu nie dostaje się za darmo - jest on więc dowodem na ponadprzeciętne osiągi Sound X w kwestii dźwięku. Producent obiecuje, że pasmo rozciąga się aż do 40 kHz. Zaznaczę, że ludzkie ucho wychwytuje maksymalnie 20 kHz.

Głośnik obsługuje się dotykowo, a połączenie z telefonem można nawiązać zbliżeniowo z użyciem NFC.

Współpraca z legendą świata audio

Huawei Sound X powstawał ze znaną w branży audiofilskiej firmą Devialet. To francuska firma tworząca sprzęt muzyczny, którego ceny liczy się w tysiącach.

Dzięki kooperacji Huawei Sound X korzysta ze specyficznych nowych technologii do zapewnienia niskich tonów dobrej jakości z dużych membran. GizChina, głośnik wyposażony jest w dwa subwoofery o mocy 60 W, opatentowane emitery dźwięku i technologię aktywnego dopasowywania sygnału. Huawei zapewnia, że dzięki symetrycznej konstrukcji udało się usunąć niepożądane interferencje, co z kolei pozwoliło na uzyskanie żywego dźwięku pozbawionego szumu i zniekształceń.

Huawei Sound X ma być tani jak na swoje możliwości

Prezentacja Huawei Sound X
Prezentacja Huawei Sound X© gizchina.com

Huawei Sound X został wyceniony na 2000 juanów (ok. 1115 złotych). Korporacja zapewnia jednak, że potrafi zagrać podobnie do głośników pięciokrotnie droższych.

Ponad 1000 zł na głośnik? Osoby, które nigdy nie wydały więcej niż trzech zer na sprzęt audio mogą puknąć się w głowę. Uważam jednak, że może być na co czekać. Devialet produkuje naprawdę fantastyczny sprzęt i muszę powiedzieć, że firma naprawdę zna się na projektowaniu względnie małych, bezprzewodowych głośników. Słuchałem modelu Devialet Phantom i urywa cztery litery.

Jeśli Huawei Sound X zbliży się jakością brzmienia do Phantoma, to wpiszę go na listę zakupów. Z niecierpliwością czekam na pierwsze testy, które zweryfikują obietnice Huaweia.

A jeśli po odsłuchu będzie dla kogoś dalej drogo, to niech spojrzy na cenę Huaweia Mate X albo AirPodsów Caviara

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (13)