Huawei odcięty od aplikacji Facebooka. Użytkowników to nie dotyczy [#wSkrócie]

Huawei odcięty od aplikacji Facebooka. Użytkowników to nie dotyczy [#wSkrócie]

Facebook
Facebook
Źródło zdjęć: © FirmBee/pixabay.com
Mateusz Żołyniak
07.06.2019 11:55, aktualizacja: 29.06.2019 12:58

Przedstawiciele Facebooka potwierdzili wcześniejsze doniesienia na temat konsekwencji zakazu nałożonego na Huaweia przez amerykański rząd.

Aktualizacja

[b][url=https://komorkomania.pl/37484,trump-zdejmuje-bana-z-huaweia-chinczycy-wciaz-beda-mogli-wspolpracowac-z-amerykanskimi-firmami]Donald Trump postanowił zdjąć bana nałożonego na Huaweia[/url].[/b]

Chiński gigant - decyzją Donalda Trumpa - został odcięty od rozwiązań amerykańskich firm. Dotyczy to nie tylko usług Google'a czy produktów dostarczanych przez partnerów (np. Broadcom, Intel, Qualcomm), ale i Facebooka, o czym już wcześnie informował Reuters.

Teraz serwis CNET potwierdził, że Facebook musiał odciąć się od bezpośredniej współpracy z Huaweiem. Oznacza to, że firma z Państwa Środka nie może preinstalować w swoich urządzeniach usług Facebook, Messenger, Instagram czy Whatsapp.

Dla użytkowników dostępnych już na rynku modeli nie jest to żadnym problemem, o czym Huawei często przypomina. Na razie nie wiadomo, jak będzie wyglądała sytuacja z modelami, które w przyszłości mają trafić do sprzedaży.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)