Huawei otrzymuje kolejne przedłużenie "tymczasowej licencji"

Huawei otrzymuje kolejne przedłużenie "tymczasowej licencji"

lakshmiprasada S / Shutterstock.com
lakshmiprasada S / Shutterstock.com
Patryk Korzeniecki
19.11.2019 14:17, aktualizacja: 19.11.2019 15:33

Huawei może dalej kontynuować współpracę z amerykańskimi firmami do początku roku 2020.

Trzy miesiące temu USA przedłużyło 30-dniowy okres współpracy z Huaweiem o kolejne 30. Okazało się, że chińska korporacja... dostała kolejne przedłużenie.

Huawei może dalej współpracować z amerykańskimi firmami

Departament Handlu informuje, że nowy okres współpracy został rozszerzony do 16 lutego 2020 roku. Oznacza to, że Huawei może w ograniczonym stopniu kontynuować współpracę z amerykańskimi korporacjami, o ile nie będzie używał komponentów stanowiących zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego.

Według dokumentacji Departamentu Handlu, nowa licencja tymczasowa pozwala Huaweiowi na kontynuację ograniczonych działań w sektorze sieci i podzespołów, jak i usług mobilnych oraz badań w zakresie cyberbezpieczeństwa. Należy zaznaczyć, że to już kolejne przedłużenie od czasu wpisania Huaweia na "Listę podmiotów" w maju.

Sekretarz ds. Handlu Wilbur Ross wyjaśnił w komunikacie prasowym, że nowa tymczasowa licencja pomoże mniejszym dostawcom usług na odległych obszarach USA, którzy w dalszym ciągu korzystają ze sprzętu telekomunikacyjnego Huaweia.

Spór USA z Huawei: co dalej?

Możliwe, że Huawei może uzyskać jeszcze dłuższe, 6-miesięczne przedłużenie swojej ulgi. Tendencja ta może się utrzymywać dopóki USA i Chiny nie rozwiążą sporów handlowych.

Tak czy inaczej, licencja pozwala na współpracę w ograniczonym zakresie i nie rozwiązuje wszystkich problemów Huaweia. Google w dalszym ciągu nie może certyfikować jego nowych urządzeń, w efekcie czego Huawei musi kombinować, by omijać zakaz.

Jest oświadczenie Huaweia

Huawei wydał oświadczenie w tej sprawie. Oto ono.

Przedłużenie "tymczasowej generalnej licencji" nie wpłynie w istotny sposób na działalność Huawei. Ta decyzja nie zmienia również faktu, iż Huawei pozostaje przedmiotem niesprawiedliwego traktowania.Decyzja Departamentu Handlu USA o dodaniu Huawei do tzw. "czarnej listy" więcej szkód wyrządziła Stanom Zjednoczonym niż Huawei. Mocno odbiła się ona przede wszystkim na finansach amerykańskich firm, z którymi Huawei prowadzi interesy. Zakłóciła również współpracę i podważyła wzajemne zaufanie, stanowiące podstawę globalnego łańcucha dostaw.
Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)