Huawei P10 w porównaniu z konkurencją wygląda trochę nieświeżo

Huawei P9 Plus
Huawei P9 Plus
Źródło zdjęć: © @HuaweiMobile / twitter.com
Miron Nurski

23.02.2017 12:43, aktual.: 23.02.2017 13:43

Jeśli Huawei P10 ma jeszcze jakieś ukryte asy w rękawie, na pewno jednym z nich nie jest wygląd.

Zdjęcie prasowe Huaweia P10 opublikował przedpremierowo - a jakżeby inaczej - Evan Blass.

Huawei P10
Huawei P10© twitter.com
Huawei P10 wygląda tak bardzo 2016

Rok 2017 to rok dużych zmian wizualnych. Galaxy S8 będzie miał zaokrąglony ekran wypełniający niemal cały przedni panel. LG G6 również. Podobne plotki pojawiają się od dawna w kontekście iPhone'a 8. Ba, jeśli wierzyć zdjęciu opublikowanemu przez serwis PriceRaja, redukcji ramek poddana zostanie nawet Xperia X2.

Xperia X2?
Xperia X2?© priceraja.com

Nie mówiąc już o tym, że Huawei wyskakuje z przyciskiem pod ekranem akurat wtedy, gdy nawet Samsung - po raz pierwszy w historii - zamierza z niego zrezygnować.

Przyznacie chyba, że na tle tych wszystkich flagowców Huawei P10 może i nie wygląda źle, ale wygląda nieświeżo. Zastanawiam się, co jest tego przyczyną. Czy firma zaspała i przegapiła okazję, by zareagować na ruchy konkurencji? A może to świadome zagranie i puszczenie oka w kierunku osób, którym z różnych względów bardziej odpowiadały starsze samsungi z guzikiem i większymi ramkami? Powód może być jeszcze jeden.

Huawei stał się niewolnikiem linii lite?

Choć to P9 jest aktualnym flagowcem firmy, prawdziwą furorę robi uboższy i tańszy P9 lite, który w wielu krajach bije rekordy popularności. Podobnie było z P8 lite, który jest obecnie trzecim pod względem popularności smartfonem wśród czytelników Komórkomanii. A może nawet i drugim, bo na pierwszym miejscu znajdują się wszystkie generacje iPhone'a, których Google Analytics nie rozróżnia.

Flagowe smartfony są marketingową dźwignią dla tańszych modeli, a to jest możliwe dzięki podobnemu wzornictwu. Huawei P9 i P9 lite to dwa diametralnie różne telefony, ale wyglądają podobnie. Sprawia to, że ten drugi postrzegany jest przez konsumentów jako tańszy odpowiednik tego telefonu, którego reklamuje Lewandowski.

Huawei P9 i P9 lite
Huawei P9 i P9 lite

Gdyby Huawei P10 miał jakiś bardziej wyszukany, futurystyczny design, producent miałby dwa wyjścia:

  • zastosowanie bezramkowej konstrukcji także w modelu P10 Lite, co podniosłoby koszty produkcji prawdopodobnie zbyt mocno jak na średnią półkę;
  • wyraźne wizualne rozróżnienie modeli P10 i P10 lite.

Możliwe, że Huawei na żadną z tych opcji nie może sobie pozwolić i to właśnie dlatego design P-dziesiątki jest taki zachowawczy. To tylko jednak moje domysły, a prawdziwych przyczyn takiego stanu rzeczy nie poznamy nigdy.

Premierę Huaweia P10 zaplanowano na 26 lutego.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)