Huawei P30 Pro wycieka na stronie producenta. Oto szczegóły na temat poczwórnego aparatu

Huawei P30 Pro wycieka na stronie producenta. Oto szczegóły na temat poczwórnego aparatu

Huawei P30 Pro wycieka na stronie producenta. Oto szczegóły na temat poczwórnego aparatu
Miron Nurski
25.03.2019 11:39, aktualizacja: 25.03.2019 12:39

Huaweiowi nie udało się utrzymać swojego nowego flagowca w tajemnicy. Tuż przed premierą kolejne informacje na temat P30 i P30 Pro pojawiły się na jego własnej stronie internetowej.

Co prawda witryna poświęcona kluczowym funkcjom nowych modeli została już usunięta, ale w internecie nic nie ginie. Kopię wciąż można znaleźć w bazie Web Archive.

Huawei P30 Pro z poczwórnym aparatem Leica Quad Camera

Na stronie Huaweia pojawiło się potwierdzenie, że z tyłu pojawią się aż cztery fotograficzne sensory. Firma miała zastosować następującą konfigurację:

  • aparat główny 40 Mpix;
  • aparat z peryskopowym teleobiektywem;
  • aparat z ultraszerokokątnym obiektywem;
  • aparat ToF to skanowania otoczenia w trzech wymiarach.

Pokrywa się to ze wcześniejszymi informacjami.

10-krotny zoom hybrydowy i 50-krotny cyfrowy

Huawei P30 Pro ma zostać uzbrojony w peryskopowy teleobiektyw, który - według moich wcześniejszych obliczeń - ma pozwolić na uzyskanie ok. 4,6-krotnego przybliżenia optycznego względem aparatu głównego.

412186380585140780

Na usuniętej już stronie Huawei chwalił się 10-krotnym zoomem hybrydowym. W taki sposób Chińczycy nazywają połączenie przybliżenia optycznego i cyfrowego przy zachowaniu zadowalającej jakości zdjęć. Na jednym z załączonych obrazków widać ponadto, że oprogramowanie pozwoli nawet na 50-krotne przybliżenie, choć można oczekiwać, że szczegółowość będzie już w tym przypadku zauważalnie niższa.

Warto zauważyć, że na zrzucie ekranu suwak kończy się nie na 1x, lecz na Wide, co oznacza, że przybliżenie liczone jest względem aparatu głównego. To zupełnie inaczej niż w przypadku firmy OPPO, która do wyliczenia krotności przybliżenia wykorzystuje aparat szerokokątny.

Aparat SuperSpectrum Sensor z lepszą jakością zdjęć w nocy

Z zamieszczonych na wspomnianej stronie informacji wynika, że Huawei P30 i P30 Pro dostaną nową matrycę o nazwie SuperSpectrum Sensor. Ma się ona cechować bardzo wysoką czułością (ISO), co ma zagwarantować jeszcze lepszą kondycję aparatu w trudniejszych warunkach oświetleniowych.

412186380585402924

Chińczycy przekonują, że potencjał nowego sensora wykorzystywany będzie nie tylko podczas robienia zdjęć, ale i kręcenia filmów.

Kręcenie wideo z użyciem dwóch aparatów jednocześnie

Huawei chwali się funkcją Dual-View Video, która ma pozwolić na rejestrowanie wideo z użyciem dwóch aparatów. Jako przykład użycia firma podaje nagrywanie meczu, gdzie na jednej połówce ekranu widać większy fragment boiska, a na drugiej zbliżenie na zawodnika.

412186380585599532

Co ciekawe, Huawei zaznacza, że tryb ten nie będzie dostępny w dniu premiery telefonu i zostanie dodany później w ramach aktualizacji.

Przypominam, że premierą Huaweia P30 i P30 Pro zaplanowano na 26 marca. Będziemy na niej obecni, więc na łamach Komórkomanii nie tylko komplet informacji, ale i pierwsze wrażenia.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)