Huawei P40 i P40 Pro na nowych grafikach. Wygląd bez niespodzianek

Huawei P40 i P40 Pro na nowych grafikach. Wygląd bez niespodzianek

Nadchodzi następca Huaweia P30 Pro
Nadchodzi następca Huaweia P30 Pro
Miron Nurski
16.01.2020 13:03, aktualizacja: 16.01.2020 14:03

Jeśli przecieki się potwierdzą, Huawei P40 będzie wyglądał... cóż, jak prawie każdy flagowiec w 2020 roku.

Już wcześniej pojawiły się wizualizacje mające zdradzać wygląd Huaweia P40 Pro. Teraz serwis 91mobiles dokłada do tego grafiki prezentujące ponoć obu przedstawicieli serii.

Huawei P40 i P30 Pro: wycieka wygląd

Grafiki mają pochodzić z "wiarygodnego źródła branżowego". Nie jest jednak jasne, czy są to oficjalne fotki promocyjne, czy stylizowane na nie wizualizacje.

Tak czy inaczej, Huawei P40 ma wyglądać tak:

Prawdopodobny wygląd Huaweia P40
Prawdopodobny wygląd Huaweia P40© 91mobiles.com

... a Huawei P40 Pro tak:

Prawdopodobny wygląd Huaweia P40 Pro
Prawdopodobny wygląd Huaweia P40 Pro© 91mobiles.com

Oba warianty mają mieć też owalny otwór w ekranie skrywający podwójny aparat do selfie oraz sporą, prostokątną wysepkę z aparatami z tyłu. Huawei P40 ma jednak skrywać trzy obiektywy, a P40 Pro cztery.

Główna różnica w wyglądzie ma być związana z ekranem. W P40 ma być on płaski, a P40 Pro zakrzywiony z czterech stron.

Według wspomnianego źródła, oba modele będą dostępne w kolorze czarnym, złotym, srebrnym, niebieskim oraz białym z gradientowym wykończeniem.

Huawei P40: co jeszcze zdradzają te grafiki?

Huawei ma zwyczaju umieszczać na obudowach swoich smartfonów parametry zastosowanych obiektywów. Takie oznaczenie widać też na grafice P40 (choć - jak wspomniałem - nie wiadomo, czy jest to oficjalna fotka promocyjna).

Obraz

Jeśli oznaczenia się potwierdzą, zakres ogniskowych wynosić będzie 17-80 mm, co oznacza obecność ultraszerokiego kąta oraz teleobiektywu z 3-krotnym przybliżeniem optycznym. Taką samą konfigurację miał już podstawowy Huawei P30. Co jednak zastanawiające, jasność przysłony miałaby zmaleć z f/1,8 do f/1,9.

Grafiki Huaweia P40 Pro są niestety zbyt słabej jakości, by dało się z nich coś odczytać. Z dotychczasowych przecieków wynika jednak, że głównym wyróżnikiem tego modelu ma być peryskopowy teleobiektyw generujący 10-krotne przybliżenie optyczne.

Huawei P40: kiedy premiera?

Huawei wciąż nie zdradził daty premiery nowego flagowca, ale dwie ostatnie generacje były prezentowane pod koniec marca. Można oczekiwać, że tym razem będzie podobnie.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)