Huawei P40 i P40 Pro na nowych grafikach. Wygląd bez niespodzianek

Huawei P40 i P40 Pro na nowych grafikach. Wygląd bez niespodzianek
16.01.2020 13:03
Nadchodzi następca Huaweia P30 Pro
Nadchodzi następca Huaweia P30 Pro

Jeśli przecieki się potwierdzą, Huawei P40 będzie wyglądał... cóż, jak prawie każdy flagowiec w 2020 roku.

Już wcześniej pojawiły się wizualizacje mające zdradzać wygląd Huaweia P40 Pro. Teraz serwis 91mobiles dokłada do tego grafiki prezentujące ponoć obu przedstawicieli serii.

Huawei P40 i P30 Pro: wycieka wygląd

Grafiki mają pochodzić z "wiarygodnego źródła branżowego". Nie jest jednak jasne, czy są to oficjalne fotki promocyjne, czy stylizowane na nie wizualizacje.

Tak czy inaczej, Huawei P40 ma wyglądać tak:

Prawdopodobny wygląd Huaweia P40
Źródło zdjęć: © 91mobiles.com
Prawdopodobny wygląd Huaweia P40

... a Huawei P40 Pro tak:

Prawdopodobny wygląd Huaweia P40 Pro
Źródło zdjęć: © 91mobiles.com
Prawdopodobny wygląd Huaweia P40 Pro

Oba warianty mają mieć też owalny otwór w ekranie skrywający podwójny aparat do selfie oraz sporą, prostokątną wysepkę z aparatami z tyłu. Huawei P40 ma jednak skrywać trzy obiektywy, a P40 Pro cztery.

Główna różnica w wyglądzie ma być związana z ekranem. W P40 ma być on płaski, a P40 Pro zakrzywiony z czterech stron.

Według wspomnianego źródła, oba modele będą dostępne w kolorze czarnym, złotym, srebrnym, niebieskim oraz białym z gradientowym wykończeniem.

Huawei P40: co jeszcze zdradzają te grafiki?

Huawei ma zwyczaju umieszczać na obudowach swoich smartfonów parametry zastosowanych obiektywów. Takie oznaczenie widać też na grafice P40 (choć - jak wspomniałem - nie wiadomo, czy jest to oficjalna fotka promocyjna).

412210310633292710

Jeśli oznaczenia się potwierdzą, zakres ogniskowych wynosić będzie 17-80 mm, co oznacza obecność ultraszerokiego kąta oraz teleobiektywu z 3-krotnym przybliżeniem optycznym. Taką samą konfigurację miał już podstawowy Huawei P30. Co jednak zastanawiające, jasność przysłony miałaby zmaleć z f/1,8 do f/1,9.

Grafiki Huaweia P40 Pro są niestety zbyt słabej jakości, by dało się z nich coś odczytać. Z dotychczasowych przecieków wynika jednak, że głównym wyróżnikiem tego modelu ma być peryskopowy teleobiektyw generujący 10-krotne przybliżenie optyczne.

Huawei P40: kiedy premiera?

Huawei wciąż nie zdradził daty premiery nowego flagowca, ale dwie ostatnie generacje były prezentowane pod koniec marca. Można oczekiwać, że tym razem będzie podobnie.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)