Huawei zapowiada smartfon z otworem w ekranie. Wyścig z Samsungiem rozpoczęty

Huawei zapowiada smartfon z otworem w ekranie. Wyścig z Samsungiem rozpoczęty
Miron Nurski

26.11.2018 13:04, aktual.: 26.11.2018 14:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pożegnajcie wcięcia. Przywitajcie otwory.

Pod koniec października chiński oddział Samsunga zapowiedział model Galaxy A8s, mający być pierwszym na świecie smartfonem, w którym zastosowano jakąś przełomową technologię.

Firma nie zdradziła wprost, o co dokładnie chodzi, ale wszystko wskazuje na to, że mowa o rozwiązaniu Infinity-O, czyli otworze w ekranie, w którym umieszczony ma być aparat do selfie.

Teraz telefon z dziurą w wyświetlaczu zapowiedział Huawei

Wymowna grafika zapowiadająca pojawiła się na oficjalnym profilu Huaweia na Weibo.

Obraz

Napis na obrazku głosi "do zobaczenia w grudniu". W kontekście Galaxy A8s mówiło się o styczniu 2019, więc Huawei ma szansę wyprzedzić rywala. Nie zdziwię się jednak, jeśli Samsung dołoży wszelkich starań, by przyspieszyć rynkowy debiut swojego smartfonu.

Czy otwór jest lepszy do wcięcia?

Na to pytanie łatwiej będzie odpowiedzieć, gdy takie smartfony trafią już na rynek, ale już teraz widać kilka cech, które można uznać za zalety.

Po pierwsze - otwór może zapewnić bardziej unikatowe wzornictwo, podczas gdy tonę smartfonów z wcięciami trudno od siebie odróżnić.

Po drugie - wcięcie ulokowane w górnej krawędzi ekranu zabiera miejsce elementom wyświetlanym na pasku stanu (przede wszystkim ikonom powiadomień). Otwór daje większą swobodę; można przeanalizować interfejs najpopularniejszych aplikacji i umieścić aparat w miejscu, w którym najrzadziej wyświetlane są istotne elementy.

Po trzecie - aparat ulokowany w rogu ekranu może być niewidoczny podczas wykonywania niektórych czynności w pozycji poziomej. Np. w trakcie grania najpewniej będzie zasłonięty przez kciuk.

Galaxy A8s z otworem w ekranie: wizualizacja bazująca na przeciekach
Galaxy A8s z otworem w ekranie: wizualizacja bazująca na przeciekach© allaboutsamsung.de

Nie brakuje jednak obaw związanych z nowym typem ekranów

Co się stanie, gdy jakaś aplikacja wyświetli w miejscu aparatu istotny przycisk nawigacyjny? Czy czarna kropka na ekranie nie będzie rozpraszać? Strasznie jestem ciekaw, jak producenci uporają się z tego typu problemami.

Przynajmniej jeden telefon nowego typu zobaczymy już w grudniu.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)