Huawei sprzeda 20 mln smartfonów?

Huawei sprzeda 20 mln smartfonów?
07.07.2011 07:20
Huawei zwiększa prognozy (fot. PCMag)
Huawei zwiększa prognozy (fot. PCMag)
Kamil Homziak
Kamil Homziak

W zeszłym roku w ręce użytkowników trafiło 3,3 mln smartfonów marki Huawei. W prognozach na ten rok założono 12-15 mln sprzedanych sztuk, lecz firma właśnie je podwyższyła. O ile i dlaczego?

Dyrektor marketingu Victor Xu twierdzi, że kilkanaście milionów sztuk rocznie to za mało, ponieważ już w pierwszej połowie 2011 firma osiągnęła zbliżone wyniki tylko na rynku lokalnym. Szacuje się, że sprzedaż na całym świecie 20 mln sztuk do końca roku nie powinna być problemem, a w przyszłości koncern chciałby sprzedawać nawet 60 mln sztuk telefonów rocznie.

Huawei już wcześniej zadeklarował, że w 2011 zaprezentuje 8-10 smartfonów, z czego 80% stanowić będą urządzenia klasy średniej. Za dwa lata firma chciałaby być wśród 5 największych producentów telefonów na świecie. Obecnie koncern przygotowuje się do sprzedaży urządzeń pod własną marką w Wielkiej Brytanii i Chinach.

W przyszłym roku produkty Huawei mają być dostępne w USA, Japonii, Indiach i Indonezji. Recepta na sukces jest prosta, podobna do tej, którą stosuje ZTE - tanio i bogato. W praktyce oznacza to dobre parametry przy zachowaniu bardzo konkurencyjnej ceny.

Źródło: Cellular News

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)