Huawei uspokaja użytkowników. Nie musicie pozbywać się swoich telefonów

Huawei uspokaja użytkowników. Nie musicie pozbywać się swoich telefonów

Huawei uspokaja użytkowników. Nie musicie pozbywać się swoich telefonów
Mateusz Żołyniak
06.06.2019 11:00, aktualizacja: 15.07.2019 18:31

Huawei postanowił odnieść się oficjalnie do zamieszania wywołanego przez odcięcie go od rozwiązań amerykańskich firm. Gigant przede wszystkim uspokaja obecnych użytkowników smartfonów, jasno wskazuje też, że pracuje nad własną platformą mobilną.

Aktualizacja

[b][url=https://komorkomania.pl/37484,trump-zdejmuje-bana-z-huaweia-chinczycy-wciaz-beda-mogli-wspolpracowac-z-amerykanskimi-firmami]Donald Trump postanowił zdjąć bana nałożonego na Huaweia[/url].[/b]

Większość fanów nowych technologii śledzi zamieszanie na bieżąco, ale zaistniała sytuacja obudziła wiele wątpliwości u mniej zaawansowanych użytkowników. Huawei na swojej stronie zamieścił więc oświadczenie, w którym chce uspokoić użytkowników.

Huawei: "Nie musicie sprzedawać swoich smartfonów"

Część analityków donosi, że przez ogłoszenie informacji o odcięciu od rozwiązań Google'a, wyraźnie zaczęła spadać sprzedaż smartfonów Huaweia. Użytkownicy mają obawiać się braku aktualizacji platformy czy dostępu do sklepu z aplikacjami.

Decyzja o odcięciu Huaweia od rozwiązań amerykańskich firm nie wpłynie na użytkowników modeli jak P30 i P30 Pro
Decyzja o odcięciu Huaweia od rozwiązań amerykańskich firm nie wpłynie na użytkowników modeli jak P30 i P30 Pro

Huawei postanowił wyjaśnić zamieszanie, publikując obszerny wpis, który ma przedstawiać historię firmy (podkreślenie tego, że jest ona niezależna od chińskiego rządu) oraz odpowiadać na wątpliwości. Kluczowe dla Chińczyków jest wskazanie, że w przypadku dostępnych już na rynku urządzeń nic się nie zmieni.

Gigant wskazał nawet dokładnie, że obecni użytkownicy jego smartfonów oraz osoby, które myślą o kupnie modeli dostępnych w sklepach, nie mają powodów do zmartwień. Produkty te mają:

  • obsługiwać wszystkie dostępne aplikacje i usługi (w tym rozwiązania Google'a);
  • otrzymywać aktualizacje zabezpieczeń platformy Android;
  • aktualizacje aplikacji z poziomu Google Play.

Huawei w przygotowanym FAQ informuje, że ich dostępne smartfony będą działać za granicą Polski jak wcześniej, a przywrócenie ustawień fabrycznych nie sprawi, że użytkownicy stracą dostęp do Google Play czy innych aplikacji i usług. Firma podkreśla przy tym, że zapisane w pamięci dane są dobrze zabezpieczone.

Gigant potwierdza też plany na przyszłość

Firma w swoim oświadczeniu unika wyraźnego wychodzenia myślami w przyszłość, ale i tak zwraca uwagę na kilka istotnych szczegółów. Należy do nich aktualizacja do Androida Q, który niedawno został zapowiedziany. Huawei stwierdził, że szczegóły dotyczące procesu zostaną ujawnione w przyszłości, więc niewykluczone, że przynajmniej część dostępnych na rynku modeli otrzyma nowe wydanie platformy Android.

Ren Zhengfei
Ren Zhengfei© wikimedia

Ren Zhengfei (szef i założyciel Huaweia) już jakiś czas temu stwierdził, że jego firma od dobrych 15 lat zabezpiecza się przed amerykańskimi sankcjami. Firma nie ukrywa również, że plan awaryjny objął również rozwój własnego oprogramowania. Kwestia ta również została poruszona w FAQ.

Przedstawiciele Huaweia stwierdzili, że gigant "będzie nadal traktować priorytetowo rozwój i wykorzystanie ekosystemu Android".

Nietrudno się domyślić, że firma najpierw spróbuje dogadać się z rządem USA, zanim podejmie ostateczną decyzję o odejściu od platformy Google'a. Dostaliśmy nieoficjalne potwierdzenie, że rozmowy na ten temat trwają i są obiecujące.

Wszystkie odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania w sprawie Huaweia znajdziecie tutaj.

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (18)