Huawei zamyka swoje sklepy w Rosji. Powodem inwazja na Ukrainę

Huawei zamyka swoje sklepy w Rosji. Powodem inwazja na Ukrainę

Huawei zamyka swoje sklepy w Rosji
Huawei zamyka swoje sklepy w Rosji
Źródło zdjęć: © Nikolas Kokovlis/Getty Images
Adam Gaafar
10.06.2022 08:53, aktualizacja: 10.06.2022 11:55

Chiński producent smartfonów Huawei rozpoczął zamykanie swoich flagowych sklepów w Rosji w związku z sankcjami nałożonymi na to państwo - informuje agencja prasowa Ukrinform.

Spośród 19 oficjalnych sklepów Huawei w Rosji zamknięto już cztery. Firma zamierza kontynuować te działania w nadchodzących miesiącach. Jak przypomina Ukrinform, 9 kwietnia chiński producent usunął ze swojego sklepu AppGallery aplikacje rosyjskich banków, które zostały objęte sankcjami, a trzy dni później wyłączył obsługę kart Mir.

6 maja amerykański dziennik "The Wall Street Journal", powołując się na swoje źródła, poinformował, że niektóre duże firmy technologiczne z Chin opuszczają rosyjski rynek bez oficjalnych oświadczeń. Wśród przedsiębiorstw, które ograniczyły dostawy do Rosji, są Lenovo i Xiaomi.

Pod koniec marca "Financial Times" przekazał, że Huawei może stanąć w obliczu nowych sankcji ze strony Stanów Zjednoczonych, jeśli nadal będzie wspierać państwo Putina w sektorze telekomunikacyjnym. Sekretarz Handlu USA Gina Raimondo powiedziała wówczas wprost, że USA mogą nałożyć kary na chińskie firmy, które pomagają Rosji. Warto nadmienić, że według Uniwersytetu Yale od początku inwazji na Ukrainę rosyjski rynek opuściło ponad 1000 firm.

Adam Gaafar, dziennikarz Komórkomanii

Źródło artykułu:WP Komórkomania
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)